Wpis z mikrobloga

@kamlor: Jeszcze trochę wierzyłem w Red Bulla do wczoraj, ale potem zobaczyłem listę najszybszych okrążeń z niedzieli - nie tylko Hamilton na zajechanych hardach miał szybsze kółko od Maxa ale Bottas na mediumach też, miały tyle samo okrążeń co Maxa. W dodatku Bottas utknął na godzinę za Riczardo i Oconem.
  • Odpowiedz
@ari2k5: bo zasada jest taka, że jak Ci się uda wyeliminować przeciwnika to nie ma problemu, ale jak nie, to masz dsq z sezonu. Przynajmniej tak to działało w 89, 90, 94 i 97
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Carbonara-Lover: Gosciu, F1 to gra na minimalne przewagi a ty myslisz ze mercedes przez caly sezon jezdzil z silnikiem na 80%? XD I teraz jeszcze maja dodatkowe 10% zapasu? XD Tak na marginesie, startowanie bardziej polega na odpowiednim puszczaniu sprzegiel niz wciskaniu gazu i przewadze mocowej.

@r3pr3z3nt: ja myślę że mają, to jest kwestią balansu między mocą a niezawodnością i póki co Mercedes miał silnik i mocny i
  • Odpowiedz
nie tylko Hamilton na zajechanych hardach miał szybsze kółko od Maxa ale Bottas na mediumach też


@takie-inne-uczucie: te zajechane hardy były lepsze, niż zajechane mediumy. A Bottas? On cisnął jak p------n żeby Okonia wyprzedzić, Max miał 20 sek przewagi nad trzecim i musiał tylko się dotoczyć.
  • Odpowiedz
@r3pr3z3nt: Na początku ery hybrydowej jeździli na skręconych silnikach, by ukryć przewagę. Przyznał to Paddy Lowe.
W zeszłym sezonie też jeździli na skręconych, bo nie potrzebowali przycisnąć mocniej ze względu na słabą formę Ferrari.
  • Odpowiedz
@Ignite: Tak, na poczatku ery hybrydowej, do ktorej byli przygotowani technicznie, bo wiedzieli jakie beda ograniczenia techniczne FIA przed wejsciem ich w zycie… I kiedy to bylo, Paddy nawet w Williamsie juz nie robi…
  • Odpowiedz