Wpis z mikrobloga

Posiadam akg k702 z fiio e10k i jakoś super zadowolony nie jestem. Słuchawki na pewno grają lepiej od philipsów za 2 stówy, ale jednocześnie mam wrażenie, że dźwięk jakoś tak ucieka (w końcu konstrukcja otwarta) i basy pozostawiają wiele do życzenia. Podbiłem je w korektorze i na dacu co przyniosło już jakiś efekt, aczkolwiek przy niektórych utworach muszę to wzmocnienie wyłączyć... No i pojawił się pomysł, by kupić porządne słuchawki nauszne zamknięte. Myślałem o Sony WH-1000XM4. Warto? Głównie słuchanie muzyki w domu i praca w biurze. Mam tylko przeczucie, że na ten model po prostu jest duży hype, a w rzeczywistości znajdę coś o lepszym dźwięku w lepszej cenie. ANC to bardziej bajer w moim przypadku. Zależy mi, aby sprzęt dobrze współpracował z windowsem, a z tego co wiem, windows 10 nie wspiera LDACa, więc po bt dźwięk nie będzie tak dobry jak po kablu. W sumie kabel to nie problem. A co innego jest godne polecenia w granicach 1000 zł z bluetoothem?

#sluchawki #audio #audiofile
  • 14
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete: To ja tylko napiszę, że ten fiio zupełnie nie pasuje do tych AKG. Sam przetwornik gra dość jasno, ostro, technicznie. AKG z kolei też są po jaśniejszej stronie mocy, grają nieco lekko. Potrzebują czegoś cieplejszego co je dociąży. Jeśli chodzi o wspomniane przez Ciebie Soniaki, cóż... to co najmniej kilka klas niższej jakości sprzęt. Chyba, że oczekujesz takiego basowego, zamulonego brzmienia.
  • Odpowiedz
@simo_pl: Fiio do tych słuchawek polecił mi jeden z wykopowych ekspertów, więc co mogę powiedzieć. Za bardzo nawet nie wiem czego miałbym się spodziewać po lepszym dacu (jaki masz na myśli?). Lepszego basu słuchawki dostaną? W tych odlepiłem takie sylikonowe gumki z otworów, co miało zwiększyć brzmienie, ale różnicy nie słyszę i bez zabaw equalizerem + przełącznik w dacu, basu praktycznie nie mam. Dla odmiany, w philipsach bas czasami mam taki,
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete: Czego oczekujesz pisząc "lepszy bas"? Że będzie się niżej zapuszczał, będzie bardziej zaznaczony, będzie go ilościowo więcej, będzie bardziej "kopał"? AKG to ogólnie granie mocno przejrzyste, lekkie, detaliczne, przestrzenne. Z muzyką elektroniczną faktycznie to się sprawdzi! Trzeba też lubić takie brzmienie. Z tych słuchawek nie zrobisz nauszników dla bass-heada. One grają równo na dole i nie są tam absolutnie w żaden sposób podbite i efekciarskie. Warto jednak dobrać im odpowiedni
  • Odpowiedz
Czego oczekujesz pisząc "lepszy bas"? Że będzie się niżej zapuszczał, będzie bardziej zaznaczony, będzie go ilościowo więcej, będzie bardziej "kopał"?


@simo_pl: Jakbym znał odpowiedź na to pytanie, to by mnie tu nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu w tych słuchawkach chciałbym przyjemniej doświadczać słuchania muzyki rockowej, gdzie mamy gitary elektryczne, basowe i perkusje. Akg pozbywać się nie zamierzam, zakładam że okażą się lepsze np. przy
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete: Co ty opowiadasz kolego. xD K702 to są nadsłuchawki i o ile nie masz kilku wolnych kafli gotówki, to nie kupisz nic lepszego. Tylko je porządnie wysterować trzeba, to fiio to nie jest sprzęt pod to. Tak jak kolega wyżej mówi, K702 to są jasne słuchawki, je dociążyć trzeba, a nie jeszcze rozjaśniać. Jesteś pewien, że te bassporty na pewno otworzyłeś? Przecież to z miejsca kilka dB dodaje w najniższym
Drmscape2 - @ToJestNiepojete: Co ty opowiadasz kolego. xD K702 to są nadsłuchawki i o...

źródło: comment_1638923489cFNLw3pdkibexNSQ4oGetZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Drmscape2: No może rozejrzę się do za jakimś wzmacniaczem. Te klony, o których pisałeś, to raczej nie są dostępne na polskim rynku? Zamawianie z zagranicy nie wchodzi w grę. Jeśli chodzi o bassporty, to po prostu odlepiłem te małe sylikonowe naklejki od zewnętrznej strony słuchawek. Generalnie myślę, że jednak przy muzyce rockowej lepiej sprawdzą się słuchawki zamknięte, bo nawet na tych gdy rękami obejmę nauszniki, to od razu czuć więcej w
  • Odpowiedz
@ToJestNiepojete: Odnośnie otwierania bass portów musisz zrobić to, co na filmiku poniżej. Odnośnie klonów Lehmanna to są to konstrukcje DIY, nie kupisz tego w żadnym sklepie w Polsce lub zagranicą. Na to się poluje na aukcjach i forach tematycznych np. forum.mp3store.pl Jeśli nie przemawia do ciebie kupowanie takich produktów, to musisz poszukać ampa, który będzie trochę po cieplejszej stronie w twoim budżecie. Ja uważam, że w takich konstrukcjach nie ma się
Drmscape2 - @ToJestNiepojete: Odnośnie otwierania bass portów musisz zrobić to, co na...
  • Odpowiedz
@Drmscape2: No i nieźle mi namieszałeś Mireczku. Miałem sprzedawać k712 bo zakupiłem beyerdynamiki 770 i mega mi podpasowały jeśli chodzi o bass a teraz zastanawiam się nad tym czy aby nie sprzedawać k712 i spróbować zrobić tego moda z bass portem. Ehhh… Nie jest łatwo lekko żyć…
  • Odpowiedz