Wpis z mikrobloga

Witam
Jakie jesteście wstanie polecić samochody w benzynie nadające się do lpg z 6 stopniową skrzynią biegów manualną /automatyczną, w kwocie do ok ~~36 tys? Im mniej tym lepiej :)

Czasami czytam, że w niektórych modelach 5 biegów spokojnie wystarczy na autostradę ale nikt nie wypowiedział się dokładniej na ten temat podając przykłady.

Jakby nie problemy ze rdzą wśród azjatyckich producentów aut to nawet bym się was nie pytał bo mam faworyta ale jednak muszę rozglądać się wśród aut europejskich.


#samochody #motoryzacja #lpg
  • 18
@Dobrowoj mam Megane 3 w 2.0tce przy 140 mam około 3200 obr/min i jakieś 10.5/11.2 gazu przy takiej jeździe, na krajówkach spada do 9 z groszem. Auto fajne ale nie za te ceny które proponują, ja równy rok temu trafiłem z 30% taniej jak teraz są wystawiane ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dobrowoj jesli masz okazje to poczekaj bo ceny aut to jakaś masakra, auta co kiedyś kosztowały do 20-25 tyś zł dzisiaj kosztują 30-35 tyś zł.

Ja bym szukał zadbanego peugota 3008 w gazie, ale ceny będą #!$%@? to mówie od razu.
@Dobrowoj drożeć drożeje ale ceny aut nie są wystrzelone przez inflacje a przez to że czasami na nowe auta czeka się po 12 miesięcy, wiec wydawałoby się że jeśli rynek nowych aut się ustabilizuje to ustabilizują się ceny aut używanych nawet odnosząc się do inflacji, bo teraz jest tak że np. auta z ery przed covidu potrafią kosztować nawet 15tyś więcej.
@Westfield: od kiedy accord ma hydropopychacze..
Gość szuka auta do gazu a ten mu poleca silnik z regulacją luzu na płytkach xd plus sam w sobie ma bardzo delikatne zawory i do gazu kompletnie się nie nadaje.
@Westfield: Jedynie jak bym widział gaz w takim silniku. To zrobić kompletny remont silnika co z 5 koła będzie kosztować co najmniej. Założyć wtedy gaz z kompem do gazu aby sam sobie wprowadzał korekty i zapominasz o strojeniu czy regulacji zawsze mając idealnie no i lubryfikator. Ale w raz co ~30k trzeba by rozbierać silnik, gdzie często (nie wiem jak w accordzie) nic nie regulujesz tylko musisz dać nowe części. W
@r5678: Mój Accord to drugie auto w gazie i mój gazownik zawsze odradzał mi lubryfikację twierdząc, że jest to zbędny koszt i nigdy mi to na złe nie wyszło, a zrobiłem na gazie ok. 150k. Nie musisz rozbierać silnika, bo z nimi nic się nie dzieje - to bardzo wytrzymałe jednostki z kutym wałem. Regulację robisz co drugi przegląd gazu albo chyba co 20k. Gazownikowi ufam, bo to bardzo polecany na
@Dobrowoj W tej kwocie bez problemu kupisz zadbane Tipo, z polskiego salonu, względnie biednej wersji. I być może zostanie jeszcze na instalację gazową:) Nie kupuj z salonową instalują Tartarini ( poczytaj o tym na lpg forum). U mnie w rodzinie jest Tipo z nalotem chyba ok. 90k - żadnych problemów dotychczas. Tylko takie trochę prymitywne w środku:) Instalacja LPG Tech.
Ciche w środku, dużo miejsca. W cyklu mieszanym ok. 8 litrów gaziku.
@Dobrowoj Głowice do roboty z instalacją salonową Tartarini. Wspomniałam powyżej o tym. A i olej stosować inny niż Selenia, np. Valvoline Max 5/40. I nie kręcić pow. 4500 obr. wówczas nie będzie praktycznie brał oleju. Info od ogarniętego posiadacza. Poszukaj też w necie:)