Wpis z mikrobloga

@trustmeajmdolphin: Nikt nie musiałby nic deklarować, bo to nie sprawa pracodawcy, tylko prywatna. Każdy na początku roku mógłby zgłosić urlopy jakie chce. Trzeba by tylko poprawić procedurę ustalania terminów urlopów, bo aktualnie jest zbyt uznaniowa.
  • Odpowiedz
Zadeklarowani ateiści nie powinni mieć wolnego w czasie świąt chrześcijańskich.


@Drezv: W pełni się z Tobą zgadzam, dni świąteczne powinny być policzone i ateiści te dni powinni móc brać w ciągu całego roku wtedy, kiedy chcą.
  • Odpowiedz
@Drezv: to czemu #!$%@?ście wszystkie daty świąt od pogan a teraz chciałbyś zabronić Polakom mieć wolne wtedy kiedy wymyślili sobie to ich przodkowie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
@Drezv: dlaczego nie? Przecież wszyscy wspólnie celebrujemy święto pogańskie. Idąc tą logiką, katole też nie powinni mieć wolnego bo to też nie ich święto
  • Odpowiedz
@Upssy: tak jak mówisz, zrobili święta w każde przesilenie w roku i uważają, że to oni wymyślili 2000 lat temu XD a taka matka boska zielna to od czego ma nazwę? zielone świątki? nawet nazwy nie zmieniali tylko siłą i podstępem (nawróceniem, poczytaj sobie @Drezv o reakcji pogańskiej) oraz uległością przed zachodem (słusznie) wprowadzili chrześcijaństwo. Teraz 1000 lat później jakiś katol będzie mi mówił, że nie mam prawa mieć
  • Odpowiedz
@Drezv: Mogę nie mieć wolnego w czasie świąt katolickich, ale jako, że państwo musi być sprawiedliwe to powinienem mieć tyle samo dni wolnych. Mogę je wybierać w innych terminach, nie ma problemu.
  • Odpowiedz
@Drezv: Ale wiesz że Jezus się nie urodził 25 grudnia? Tylko poganie powinni mieć wolne 25 grudnia idąc twoją logiką, bo to od nich zostało "zaadaptowane" święto z czego wiele zwyczajów zostało - co ma choinka wspólnego z Chrześcijaństwem? Jeśli to ok że chrześcijanie przejęli to święto to równie dobrze ateiści mogą przejąć część zwyczajów - np. spotkania z rodziną, choinkę, prezenty.
  • Odpowiedz