Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad aparatem na zęby. I nie wiem co robić. Nie chce wyrywać zdrowych zebow. Moje zeby są już wszystkie wyleczone, a chciałam aparat żeby je naprostować, szczególnie kły przez ktore gdzieś tam od zawsze miałam kompleks podczas uśmiechania się.

Mam dwie opcje aparat druciany lub nowsza technologia aparat nakładkowy invisaling. Koszty w tym przypadku to sprawa drugorzędną - problem główny jest taki, ze usunelam wszystkie 8 (rekomendowane niezależnie od tego czy chciałabym mieć aparat czy nie), ale podczas wizyty ortodonka powiedziała, ze rekomendowałaby również usunięcie zdrowych 5, bo jeżeli założymy aparat/nakładki to lepiej będzie bez 5. Zapytałam co w chwili kiedy nie godzę się na wyrwanie zdrowych zebow i otrzymałam odpowiedz: „zrobiłam Pani pełną diagnostykę i leczenie bez usunięć " piątek" w mojej opinii nie skończy się dla Pani dobrze- chodzi o zdrowie przyzębia tj dziąseł i kości, która otacza zęby. Nie jest to niemożliwe- można wykonać alignery czyli Invisalign wspierając się 4 miniimplantami, ale takie leczenie jest związane z dużo dłuższym czasem leczenia i strippingiem (nieznaczną redukcją szkliwa na zębach do około 0,5 mm/ ząb). Wiąże się również z większym ryzykiem niepowodzenia.”

Hm..
#ortodoncja #dentysta #krakow #aparatnazeby #stomatologia #zeby #invisalign
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Artoth: Ślepe zawierzenie? Ortodontka wzięła się za wyrywanie zębów i ponad centymetrową mezjalizację trzonowców bez zrobienia TK, powiedziała że jak weźmiemy droższy aparat samoligaturujący to w półtora roku będzie po sprawie teraz 4 lata później, po 3,5 roku leczenia, implantach, zabiegach odbudowy kości mogę śmiało powiedzieć że to była niekompetentną idiotka. A jak leczenie zaczęło się komplikować to na pewnej wizycie wyrwała mi z ręki plan leczenia męża, zniszczyła, po czym
  • Odpowiedz
@dr_Batman: może za ostro zinterpretowałem, ale będąc pobocznym czytelnikiem Twojego posta, wiedząc o związku z medycyną uznałbym że zarówno metodę jak i lekarza oceniasz negatywnie. A no cóż, kogoś z takiego opisu sytuacji bronić nie będę, mogę jedynie współczuć że tak trafiliście.
  • Odpowiedz
@atencjuszka: Na tej polecanej grupie na fb jest dużo sceptyków. Są tam w większości osoby, które się #!$%@?ły na leczeniu (kilka procent ogółu), natomiast nikomu kto leczenie przeszedł komfortowo nie chce się pisać opinii w sieci. Znaczną część wad zgryzu można naprawić zwykłym aparatem, więc nie zraź się jadem jaki tam zobaczysz w stosunku do zwykłych ortodontów (to trochę jak negatywy na gowork, najwięcej do powiedzenia mają ci z negatywną opinią).
  • Odpowiedz
@atencjuszka: Ja na Twoim miejscu udałabym się do innego ortodonty. Moja ortodontka (chodzę w Warszawie) powiedziała, że takie metody jak usuwanie zdrowych zębów w celach prostowania reszty to przestarzałe metody i tego się nie robi już.
Ja mam usunięte ósemki (już dawno, rosły w bok) i jestem już po planowaniu leczenia nakładkami (moja dentystka używa ClearCorrect). Dostałam całą wizualizację 3D na maila, w sumie będzie 16 nakładek (32 tygodnie). Cena 10K
  • Odpowiedz
@atencjuszka: Hej, i jak się sprawa rozwiązała? Podczytuję tag, bo właśnie zaczęłam leczenie orto.

Co do wyrywania zdrowych zębów - miałam podobną propozycję. Jest to wbrew pozorom nadal stosowana metoda zwłaszcza u osób z tyłozgryzem (nie wiem czy masz tę wadę - u mnie właśnie taką zdiagnozowali). Chodzi o to, że górny łuk zębowy trzeba „cofnąć” do tylu względem dolnego i żeby to zrobić, musi powstać miejsce na przesunięcie tych zębów.
  • Odpowiedz