Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@mistejk nawet przy takiej pensji da się co nieco odłożyć przez parę lat, da się od kogoś pożyczyć, na wykończenie można również wziąć osobny kredyt, można dostać spadek, można coś sprzedać, można mieć bogatych starych, opcji jest dużo Mirku ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Ksemidesdelos jak skała ( ͡º ͜ʖ͡º) poważnie mówię, właśnie sobie zdałem sprawę jak przez ten wpis niechcący zrobiłem im zajebistą reklamę. No karton takich tubek powinienem dostać xD
  • Odpowiedz
@gooway: Zawsze po kilku latach można wymienić blat na nowy.
Sprawdź czy masz zabezpieczoną powierzchnię pod blatem nad zmywarką, powinna być naklejona folia dostarczona od producenta zmywarki. I jeszcze jedna sprawa - czy zmywarka sama się otwiera po zakończeniu programu ( można to wyłączyć) Nawet blat Eggera puchnie po jakimś czasie właśnie dzięki zmywarkom.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@boris-kislev oczywiście mam takie zabezpieczenie. długo rozkminiałem ten temat. Mam zmywarkę elektroluxa i otwiera się automatycznie, na szczęście robi to w ostatniej fazie suszenia i podczas otwarcia para wydaje się mieć małą szkodliwość bo są jej znikome ilości, po 15 sekundach od otwarcia powierzchnia która ma styczność z tą parą jest całkowicie sucha. Bardziej boję się o fronty w szafkach wiszących. Podczas gotowania mimo włączonego okapu pary pojawia się dużo i leci
  • Odpowiedz
@gooway: W ogóle ja bym żadnych ubytków w blacie nie wypełniał szpachlami czy tam kitami - często kładę jedzenie/półprodukty bezpośrednio na blacie i bałbym się, że zjem te wykruszone wypełniacze.
Zresztą taki już urok rzeczy - zużywają się i przynajmniej widać, że ktoś tam mieszka.
  • Odpowiedz
@gooway: najbardziej narażoną powierzchnią jest połączenie obrzeża z frontem drzwiczek, ale bez przesady, za takie pieniądze mam nadzieję, że nie trafiłeś na Janusza biznesu ;)
Jak ktoś okleja za pomocą opalarki i jeszcze sam nakłada klej na obrzeże to czasem coś się może dziać. W sumie to nie pisałeś kto jest wykonawcą( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@boris-kislev wziąłem stolarza z polecenia, robi dobrą robotę, kolega zadowolony po ponad roku użytkowania jego kuchni. Pytałem stolarza z ciekawości o sposób oklejania to mówił że są specjalne maszyny do tego, ogólnie myślę że zna się na rzeczy.
  • Odpowiedz
@gooway: Też mam fronty górne z płyty meblowej eggera, tyle ze ja mam okap dodatkowo wysuwany. Raz zostawiłam rosół na dwie godziny bez włączonego okapu i przez to wyczuwam pod palcami lekkie spuchnięcie ( ͡° ʖ̯ ͡°) (na szczęście niezbyt widoczne). Ale podkreślam ze to były dwie godziny ciągłego parowania. A tak wogole to też mam blat dąb Hamilton 303-piękny jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dummyaccount nie jestem zwolennikiem totalnej sterylności. myślę że od milimetrowej kropki zaschniętego na skałę kitu nawet w kontakcie z żywnością nic mi się nie stanie
  • Odpowiedz
@gooway: w jakim sklepie taki kit kupić ? Do sklejki też można używać ? Bo moje biurko do kompa jest ze sklejki ma ponad dychę już i przebarwień oraz wgłębień więcej niż na księżycu.
  • Odpowiedz