Wpis z mikrobloga

Warto jeszcze coś innego kupić na początek?


@tyszcz: zależy co z tą kamerą robisz przecież nikt nie wie, czy chcesz głównie nagrywać timelapsy, nurkowanie, jazdę na rowerze, nartach itp.
@advert: Trafne pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Głównie narty, surfing i wakeboarding + okazjonalne wypady na wakacje/weekend, timelaps też pewnie od czasu do czasu. Planuje powoli zbierać sobie pełen setup akcesoriów ale chciałbym właśnie zacząć od tych najpotrzebniejszych które wymieniłem.
@tyszcz: na narty przyda Ci się coś do zamontowania na kasku - albo taki dynks przyklejany do skorupy,
albo coś a'la szelki zakładane na kask https://allegro.pl/oferta/szelki-opaska-glowe-uchwyt-kask-gopro-hero-9-black-9725273761
ja mam to drugie i średnio wygodne to jest - cały czas się boję, że mi to spadnie podczas jazdy, więc w tym sezonie chciałbym wypróbować montaż na tej zasadzie https://ecsmedia.pl/c/14697163230532322-jpg-gallery.big-iext40106693.jpg ale jakoś ten element który się przykleja do kasku nie przylega idealnie ze względu
@advert: O to chodziło, dzięki Mireczku, zagłębiam się dopiero świat w gopro i ilość akcesoriów jest przytłaczająca stąd to moje pytanie, odnośnie karty pamięci polecisz coś? Iść w tę Extreme czy jednak lepiej dopłacić i wziąć Extreme PRO?
@tyszcz: jak chcesz w 120fps/4K to ja bym zainwestował w lepszą kartę jednak. nie wiem ile sekunda nagrania w tej jakości zajmuje, ale ja mam tendencję taką, żeby brać więcej kart ale o mniejszej pojemności i je zmieniać - w razie jak którąś stracę, żeby nie stracić całego materiału.

jeszcze co do akcesoriów - poszukaj sobie na allegro takich zestawów z aliexpress, gdzie za 100 zł czy tam mniej nawet masz
@tyszcz: długo pisać, zobacz akcesoria na blogu elproducente on ciekawie przedstawia kazde akcesoria
co do nart, ja uzywam pasów na klatkę piersiową, dlaczego nie kleje kamerki do kasku. poszukaj akcji z schumacherem to sie dowiesz :D
czy na piersi jest bezpiecznie? no na pewno nie, jakbym jeździł ekstremalnie tymbardziej nie. ale na kasku kamerka zawsze by mnie draznila czy dziala czy dobrze widzi itd. a z piersi nawet jest ciekawy efekt
@wish666: Dzięki, sprawdza napewno bloga, rzeczywiście film wygląda ciekawie. O Schumacherze czytałem i gopro dlatego szukałem też alternatywy do kasku, niestety opaska na głowę będzie musiała być pod surfing bo na klatce ciężko.
@wish666: To tylko przykład i nawet brak tam ich na magazynie, narazie robie sobie listę przydanych rzeczy a później będę szukał wszystkiego w dobrych cenach bo to też nie mały koszt na początek