Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przez kilka najbliższych miesięcy przebywam zagranicą, nie mam jak zamówic ledger nano s, a chcę skorzystać z momentu i wejść w krypto bezpiecznie za 10% oszczędności. Pytanie - czy bezpieczniej jest trzymać #btc i #eth bo to kupuję na znanej giełdzie typu binance, czy na portfelu mobilnym ? Mam Android niestety tel często używany, nie mam też kompa którego nie używam. Rozważalem tez zakup opcji na krypto przez #revolut (wiem ze to nie krypto a tylko opcja) ale defaultowo 2% prowizji zniechęca. Jest tez #etoro ale zrobilem research i raczej ryzyko. Skłaniam sie ku zakupom i trzymaniu tego na binance do momentu az bede mogl zamowic nano s, czyli tak przez 4-5 miesiecy. Co myslicie?

#kryptowaluty #bitcoin #binance #coinbase

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61adf2a6f6a171000ab1a804
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 8
trzymaniu tego na binance do momentu az bede mogl zamowic nano s, czyli tak przez 4-5 miesiecy


@AnonimoweMirkoWyznania: zależy ile to 10% oszczędności ale ja bym trzymał pare miesięcy na giełdzie (oczywiście mnie zjedzą tu zaraz) jesli chcesz kupić docelowo nano. Nie rozumiem tej fobii giełd, że jak ktoś kupi swoje 0,0001btc to szybka wypłata bo giełda tylko czekała na to żeby się zawinąć i zaraz hakery (nawet jeśli, dla giełd
@AnonimoweMirkoWyznania jak chcesz przytrzymać przez parę miechów i potem wysłać na portfel to chyba przechowalbym to na giełdzie. Tylko nie kupuj przez wynalazki typu revolut czy etoro. Kup przez coinbase pro - potem przy wypłacie zapłacisz tanie fee w porównaniu do Binance.
@AnonimoweMirkoWyznania jeszcze jedno jak będziesz trzymał na giełdzie - postaraj się maksymalnie zabezpieczyć konto na giełdzie i maila. Obowiązkowo ustaw 2FA w obu miejscach. Najlepiej jakobyś miał klucze U2F (Yubikey), jak nie to kody TOTP (Google Authenticator), kody SMS nie są uznawane za bezpieczne.
@AnonimoweMirkoWyznania: masz apkę coinbase pro, zrób KYC, dodaj konto revoluta i wyślij tam € z revoluta. Potem wypłać BTC i ten SCAM eth na mycelium wallet. Zapisz seed z mycelium na kartce papieru nie gdzieś w telefonie. Nie trzymaj na binance. Nie korzystaj z binance bo wypłacenie btc to ze 30$. Wypłata z coinbase pro 0,50 - 2 $. Nawet wypłata tego scamu eth jest o połowę tańsza na coinbase pro.