Wpis z mikrobloga

twoje argumenty są mocne ale broń jest zła


Broń to przedmiot. Nie ma żadnego charakteru. Ani dobrego, ani złego.

i mimo wszystko cieszę się że nigdy nie będzie tu legalna.


Łuk i strzały, możesz kupić legalnie, chodzić z tym po mieście. Można z tego zabić i to ze sporej odległości.

I co teraz?

Mimo twoich argumentów :) dzięki temu czuję się bezpiecznie że dziecko mi nie zginie w strzelaninie w drodze do
@wykopyrek mnie to cieszy bo mimo tego co piszesz czuję się bezpieczniej bez broni. Możesz pisać co chcesz ale dyskusje przegrałeś bo BROŃ NIGDY ZA TWOJEGO ZYCIA NIE BEDZIE LEGALNA. nigdy, pogódź się z tym i odpuść. Idź już
@blablaelotrzydwazero: odpowiedź na pytanie jest bardzo proste, politycy nie chcą zliberalizować dostępu do broni (bo powszechny dostęp jest) ponieważ im się to nie opłaca.

Żeby coś zmienić, trzeba by zmienić ustawę, a wbrew pozorom w tej kwestii wymaga to całkiem sporo pracy, bo każdy błąd zostanie wykorzystany. Dodatkowo trzeba znaleźć większość, żeby taką ustawę przegłosować, a co najgorsze trzeba później ponieść konsekwencje takiej ustawy. Bo ucieszy ona stosunkowo niewielką liczbę obywateli
Ile to było filmików z rejestratorów w tym roku gdzie agresor drogowy wyciągnął replikę albo gazówkę.

no ile?


@wykopyrek: No kilka, teraz z głowy pamiętam 3
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siepan: żenujące to jest powoływanie się na Wołyń jako argument za posiadaniem broni.

Zrozum że ludzie mogą czegoś nie potrzebować a co za tym idzie nie będą wydawać na to pieniędzy bo istnieje jakiś promil szansy na to że będzie im potrzebna. Mało kto chodzi z apteczką przy dupie codziennie mimo tego, że szansa na to, że będzie potrzebna jest znacznie większa niż na czystki etniczne w wykonaniu Ukraińców.

Ma być
@dis_gon_b_guud: jeden wcale nie za długi komentarz i aż 2 razy potwierdzone, że masz "płaski" sposób rozumowania i nie umiesz spojrzeć na coś szerzej, wyrwać się z ram, pomyśleć nieszablonowo. Być może masz problemy z myśleniem abstrakcyjnym.

Po pierwsze Wołyń żenuje tylko Ciebie. A najlepszym potwierdzeniem słuszności jako argumentu jest fakt, że Wołyń nigdy nie wydarzyłby się w takim USA.

Po drugie cały ostatni akapit: zabioro, skonfiskujo, informatyzacja, rozbrojo, nie ma
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siepan:
Jeżeli za "płaskość" rozumowania uważasz bycie realistą i opieranie się na stanie faktycznym a nie swoich wyobrażeniach. Poza tym ad personam? Nie stać cię na nic lepszego niż próba określenia człowieka o którym nie masz żadnego pojęcia aby było ci łatwiej cokolwiek udowodnić? Żałosne.

Po pierwsze Wołyń żenuje tylko Ciebie. A najlepszym potwierdzeniem słuszności jako argumentu jest fakt, że Wołyń nigdy nie wydarzyłby się w takim USA.


Co to w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nester86:

miałem na myśli ogólnie dostępna. Brawo pokazujesz niedowiarkom że jednak można mieć broń w Polsce

No jest ogólnie dostępna, nie mam żadnych koneksji politycznych czy w służbach. Wystarczy pół roku i każdy może mieć broń, ale po co się nad czymś pochylić i zwiększać liczbę aktywnych posiadaczy w Polsce skoro można popierdywać w necie o tym, że "powinni dawać hi-pointy do zakupów w biedronce bo są tanie" albo masturbować się
@dis_gon_b_guud też mam takie odczucia bo znam jedną osobę która siedzi w tym temacie i też twierdzi że jak chcesz to nie ma problemu z pozwoleniem na broń. Moim zdaniem na tą chwilę jest dobrze jak jest nie ma potrzeby tego zmieniać w każdą stronę.
@wykopyrek kolega może się wypowie bo jak widać na powyższym zdjęciu można mieć broń legalnie w Polsce. To że nikt ci jej nie dał to typowe roszczeniowa
kolega może się wypowie bo jak widać na powyższym zdjęciu można mieć broń legalnie w Polsce


@Nester86: nie jestem nim ale się wypowiem: DOWÓD ANEGDOTYCZNY - w taki sposób można udowodnić każdą tezę. Mogę pojechać do palmiarni, zrobić zdjęcie palmy i wpierać gadać ludziom że w Polsce palmy rosną. A jak będą się wykłócać to cyk zdjęcie pokazuję. I co z tego, że palm w Polsce rośnie kilkanaście na cały kraj.
źródło: comment_1638788481KbHbcK65TcJeij8XbfPMro.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siepan:

Ilość broni w Polsce jest najmniejsza na kontynencie. To znaczy, że przepisy są zbyt restrykcyjne. Proste. Deal with it. To że ktoś wklei zdjęcie szafy z bronią jest dowodem anegdotycznym i nic nie znaczy w wartościowej dyskusji.


Doprawdy wyciąganie wniosków cię przerasta. Przepisy odnosnie broni palnej są luźniejsze lub podobne do innych państw europejskich.
Weź pod uwagę czynnik społeczny i to, że ludzie mogą nie chcieć broni palnej. Wyjdź z
@siepan to nie jest jedna osoba a któraś z kolei od której słyszę że nie mają problemu z dostępem do broni. Nie słyszałem też żeby komuś odmówili. Ogólnie to temat mało popularny w Polsce stąd też może małe zainteresowanie w statystykach. Bo i po co komu broń? Większość ludzi nie ma takiej potrzeby a ci którzy naprawdę chcą jak kolega @dis_gon_b_guud pokazują że można mieć.

Jak tak lubisz statystyki to pokaż ile
To będzie miarodajne.


@Nester86: co ty bredzisz? 99% ludzi którzy chcieli by mieć broń ale jej nie ma nie składa nigdy żadnego wniosku. Wynika to z prostego faktu, że trzeba spełnić wpierw szereg wymagań i ponieść koszty chociażby takich badań czy członkostwa w klubie.
@siepan ale jak to król Korwin mówił chcącemu nie dzieje się krzywda. Jak ci tak naprawdę zależy na tej broni to czemu nie chcesz spełnić tych w miarę prostych na tle innych krajów europejskich, warunków. Czyżbyś miał coś do ukrycia, jesteś przestępcą? Chory psychicznie? Może nie powinieneś mieć broni i nie możesz się z tym pogodzić?
@Nester86: tak się składa, że mam sporo znajomych (uprzedzając - niekaranych i zdrowych) których odstraszają koszty i trudy uzyskania pozwolenia. Chętnie strzelają z broni obiektowej czy mojej, ale swojej nie mają. Więc dopóki jest jakaś rzesza ludzi, którzy by chcieli ale jest za trudno to będę postulował, że dostęp jest za trudny. Jak takich ludzi nie będzie, to mogę inaczej pogadać. Ale dopóki są, to zdania nie zmienię.
@siepan jak większość facetów jestem gadzieciazem ale nie potrafię wykreować w sobie potrzeby posiadania broni. Trenuje boks od wielu lat i to zapewnia mi adrenalinę. Na ulicy też pewnie jakaś przewagę ale nie uważam żeby rozwiązania siłowe były konieczne. Ciężko wiele przykrych sytuacji mozna by było uniknąć.
@Nester86: popatrz z perspektywy innych ludzi. Pewnie teraz jesteś młody, pytanie jak z tym boksem będzie jak będziesz miał 60 lat? Strzelectwo jest fajną aktywnością dla ludzi w każdym wieku. Wielu zaczyna po 50-tce. Nie ma wielkiego wyboru dla ludzi w podeszłym wieku. Można chodzić do parku pograć w szachy na betonowym stoliku albo zapisać się na strzelnicę i kupić sobie karabinek lever-action o którym się marzyło od dzieciństwa po przeczytaniu
@siepan raczej jestem fanem sprawności fizycznej od 40 do śmierci mam zamiast trenować bjj. Rozumiem do czego pijesz ale jeśli dziś mając 35 lat nie miałem w życiu sytuacji żebym broni potrzebował to dlaczego uważasz że zmieni się to w kolejne 35? Rozumiem że można mieć pasje zbierać, strzelać sportowo ale są przepisy które nie są szczególnie restrykcyjne umożliwiajace to... I znowu kręcimy się w kółko.
@siepan dyskusje w internecie mają to do siebie że do niczego nie prowadzą bo każdy jest zabetonowany w swojej racji i nie chce się otworzyć na zdanie drugiej osoby. Ja też zdania nie zmienie więc zakończmy i rzyczmy sobie powodzenia :) pozdro
Na ulicy też pewnie jakaś przewagę ale nie uważam żeby rozwiązania siłowe były konieczne. Ciężko wiele przykrych sytuacji mozna by było uniknąć.


@Nester86: a co jak nie unikniesz? co ja bedziesz musiał walczyć z nabuzowanym sebixem 120kg? wolisz umrzeć? ja wolałbym wtedy mieć broń
@Nester86: ale to nie musisz mieć często takich sytuacji, wystarczy że wydarzy się raz, raz skręcisz w złe osiedle albo pojedziesz złym autobusem, raz popatrzysz się na jakiegoś #!$%@? albo po prostu znajdziesz się gdzieś gdzie nie powinieneś. Nie mówie że to prawdopodobne, ale dobrze wiemy że tak może się zdarzyć. Chłopak któremu ucieli maczetą ręke na rynku w Krakowie nie obracał się w złym towarzystwie, trafił po prostu na #!$%@?