Wpis z mikrobloga

Zdarzyło wam się kiedyś, że powiedzieliście o depresji bliskiej osobie i ona się tym przejęła/zainteresowała/próbowała zrozumieć? Ja w przeciągu 4 lat powiedziałem tylko 3 (wtedy wydawało mi się że bliskim osobom), wszystkie reagowały tak samo - najpierw patrzyli trochę jak na jakieś ufo, a później szybka zmiana tematu
Przerażające jest to, że tak naprawdę jesteśmy z tym sami i nikt nas nawet nie probuje zrozumieć
No chyba że ktoś z Was miał inaczej
#depresja
  • 6
  • Odpowiedz
@MoistLipvig: społeczeństwo dalej mało wie o depresji. A ludzie ukrywają objawy depresji. Strzelam że ludzie mogli w moim przypadku pomyśleć "a wymyśla sobie pewnie". Nie wiem jak to u cb wygląda i czy to widać
  • Odpowiedz
@mitnick94: przed ludźmi z którymi widzę się np tylko w pracy, na uczelni, itd ukrywam to chyba całkiem nieźle, ale jak z kimś spędzam więcej czasu (wspólne mieszkanie, związek) to wtedy widzą, bo nie da się cały czas udawać
  • Odpowiedz
@MoistLipvig: Raz miałem tak, że powiedziałem i ta osoba chciała mi pomóc i nie zniknęła, wciąż jest. Wszystkie inne przypadki, to oczywiście każdy miał w dupie.
  • Odpowiedz