Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem wszystkim.

Podczas wgrywania softu z pen driver, mignał mi prąd w domu, przez co dektoder sie wyłączył i przerwało sie wgrywanie softu z pen drive - gdy teraz włączam dekoder nic sie nie dzieje, slysze ze sie włącza, wiatraki chodzą, dysk HDD przysłowiowo buczy lecz bez zadnego obrazu ale to jeszcze nic. Gdy chce go ponownie zbootować z pen drive tzn. Trzymam przycisk power i podłączam do prądu to nie wyskakuje zaden komunikat na ekranie Nboxa.

Podejrzewam ze aktualnie nie ma on żadnego systemu w sobie, w jaki inny sposób moge postawić go teraz na nogi?
Próbowałem wpiąć go do switcha, żeby przez putty się do niego dostać lecz według switcha, dekoder nie wstaje - port nie idzie UP, wiec raczej adresu nie dostaje.



Mogę jeszcze w jakiś sposób uratować ten dekoder?

#cccam #dekoder #nbox #enigma2 #oscam
  • 4
  • Odpowiedz
@xallcas poleciał ci uboot, szukaj tematów reanimacja nBox zworką. Zerknij pod obudową może masz przełącznik zabudowany, przełączając na drugą pozycję i ładujesz soft.
  • Odpowiedz
@sberatel:
faktycznie, zworka jest gotowa.
Na początku wgrałem nowy uboot
pozniej chcialem nowy soft

Niestety, próbowałem w różnej sposobności podłączenia zworki, na dekoderze pisze mi uboot, przytrzymuje power zeby zacząć programowanie, wgrywa elegancko cały soft, pisze ok. wlaczam dekoder ( bez podłączonej w zaden sposob zworki ) i nie startuje.

Mam Zworke na 3
Jak podlacze 1 i 2 - startuje Uboot
Jak podłączę 2 i 3 - startuje uboot

gdy
  • Odpowiedz