Wpis z mikrobloga

@hannazdanowska: Całkiem fajnie w takim razie, oby się udało. Najbardziej mi brakuje właśnie remontów całych kwartałów ulic, żeby było się czym pochwalić. Remonty kamienic są, owszem ale są pororzucane po całej Łodzi.

Wczoraj wieczorem idąc ulicą zieloną zauważyłem dwie kamienice, które po odnowieniu wyglądałaby pięknie: ulica Zielona 3 i Zielona 5. Widziałem dzisiaj listę kamienic do odnowienia w 2014 i jest na niej kamienica pod adresem Zielona 6, jakby zostały
  • Odpowiedz
@hannazdanowska: Co do kwartałów. Sporo jest opinii mówiących, że niektóre nasze kwartały są za duże. Program Atrakcyjnych Przestrzeni (czy jak to tam się nazywa) z tego co widziałem planuje przebicie sporej ich liczby małymi przejściami, uliczkami. Na ile to jest realne, i w jakich latach realizowane? Z tego co kojarzę, to Pan Janiak mówił, że będą przy tym duże problemy co do zgody mieszkańców tych kwartałów
  • Odpowiedz
@hannazdanowska:

Na "zintegrowane plany rewitalizacyjne" czyli po prostu na zaplanowany remont kamienic, całych kwartałów ulic, parków w centrum, obiektów pofabrycznych itp.


Yes yes yes, remonty kamienic to jest chyba to, co obecnie w Łodzi podoba mi się najbardziej. Oby jak najwięcej udało się zrobić, nie wiem jak jest w przypadku kamienic prywatnych czy wspólnot - czy one mogłyby skorzystać z pieniędzy. Dobrze widać kontrast na Wólczańskiej przy Żwirki, gdzie dwie
  • Odpowiedz