Wpis z mikrobloga

Która z kryptowalut waszym zdaniem ma największe szanse żeby trafić do codziennego użytku w przyszłości? Nie obchodzi mnie zarabianie, tylko ciężko mi znaleźć informacje która jest najbardziej zdecentralizowana, ma niskie opłaty za transakcje, jest dość anonimowa i nie jest mocno inflacyjna.
#kryptowaluty #bitcoin
  • 39
  • Odpowiedz
@scriptkitty: @sxldsxxl: @etutuit: rozumiem że już nie trzeba mieć swojego node'a odpalonego na kompie w domu i otwierać kanałów żeby komuś przesłać pieniądze?

Biorąc pod uwagę zacofanie technologiczne organizacji państwowych i bankowych (wciąż jadą na Cobolu z przed kilkudziesięciu lat) to bardzo w to wątpię.

Cała idea kryptowalut to chyba odcięcie się od państowego monopolu emisji pieniądza i w mojej wyobraźni widzę to tak, że zmiana
  • Odpowiedz
@tallman: Są custodialowe portfele takie jak "Wallet of Satoshi", gdzie za wygodę płacisz większym ryzykiem (kanały nie są po twojej stronie), ale zakładam że w miarę rozwoju technologii będzie można pogodzić te dwa aspekty.
  • Odpowiedz
@tallman: Ja to widzę inaczej, natomiast to nie tak, że się nie zgadzam z Twoim komentarzem.

Państwo jest zwykle krótkowzroczne i skupione na jakiejś swojej idei realizowanej przez wąska grupę. Przez to często są zacofani w mainstreamie.

Jednak można już teraz zauważyć, że adopcja krypto ich podburza. Im dalej, tym bardziej będą temu przeciwdziałać. Już teraz w PL i nie tylko trzeba zapłacić daninę za to, że kupujesz krypto za SWOJE
  • Odpowiedz
@tallman: tak, taka jest idea, ale moim zdaniem to jest właśnie myślenie życzeniowe, które raczej się nie spełni, a te kilka kryptowalut, którym udało się zdobyć sensowną popularność jak BTC, ETH będą pełnić taką funkcję jak mają teraz, czyli głównie store of value, ale nikt nie będzie ich używał do transakcji życia codziennego.
  • Odpowiedz
Jednak można już teraz zauważyć, że adopcja krypto ich podburza. Im dalej, tym bardziej będą temu przeciwdziałać. Już teraz w PL i nie tylko trzeba zapłacić daninę za to, że kupujesz krypto za SWOJE pieniądze.


@sxldsxxl: Ja bym traktował jednak bitcoina jako aktywo - tak jak nieruchomość na przykład. Służacą do przechowywania wartości w czasie i obronie przed inflacją.

Tak samo jak sprzedając nieruchomość płacisz podatek tak samo płacisz przy
  • Odpowiedz
Państwo jest zwykle krótkowzroczne i skupione na jakiejś swojej idei realizowanej przez wąska grupę


@sxldsxxl: masz na myśli polityków, którzy myślą maksymalnie 4 lata do przodu(do następnych wyborów) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Państwa mają wiele narzędzi i oczywiście będą walczyć bo chcą mieć monopol na pieniądz, dlatego przez długi czas krypto będą w podziemiu, tak jak np marihuana ale z czasem będą musiały to zaakceptować, tak
  • Odpowiedz
@scriptkitty: bo to po prostu skrót myślowy. Jest pośrednio prawdą. Kupuję krypto, krypto rośnie, państwo chce kawałka tortu.

Zamiast za każdym razem tłumaczyć procesy i być monotematycznym można po prostu użyć skrótu myślowego i mieć zdanie mniej do napisania.

Natomiast poruszyłeś istotny wątek związany z przechowywaniem wartości w BTC, bo się świetnie do tego
  • Odpowiedz
@etutuit:

a te kilka kryptowalut, którym udało się zdobyć sensowną popularność jak BTC, ETH będą pełnić taką funkcję jak mają teraz, czyli głównie store of value, ale nikt nie będzie ich używał do transakcji życia codziennego.


Pożyjemy zobaczymy. Myślę, że warto obserwować co się bedzie działo w krajach z hiperinflacją pokroju Wenezueli albo po prostu z wysoką inflacją jak w Turcji. Czy adopcja kryptowalut przebiega tam szybciej.
  • Odpowiedz
@etutuit: proszę Cię, nie pisz do mnie. Rozumuj tam sobie w ciszy na czarnej liście XD. Nie będę teraz tłumaczył, czym jest skrót myślowy. Wystarczy mi wskazanie jego użycia.
  • Odpowiedz
@scriptkitty: W idealny bym nie celował, bo to tworzenie utopijnej wizji państwa. Natomiast nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby było odrobinę lepiej. Nie muszą #!$%@? wszystkich podatków. Wielokrotnie powtarzałem, że pomimo bycia wrogiem podatków wcale nie uważam, że nie powinny istnieć. Silne państwo pobiera podatki i to nierzadko sporo. Inna sprawa jak pobierasz sporo od ludzi, którzy sami ledwo mają. Czyli wszystkim równo, wszystkim gówno. Wydaje mi się, że szczególnie
  • Odpowiedz
@sxldsxxl: bitcoin musi być użyteczny, czyli musi dawać możliwość szybkiego, taniego, łatwego i anonimowego wysyłania go do innych żeby mieć jakąś wartość i służyć też jako store of value, bo inaczej każdy wybrałby jakiś rzadki surowiec czy cokolwiek. Gdyby nie nadzieja w postaci LN to bitcoin spadłby do zera bo w stosunku do innych krytpo jest mało użyteczny.
  • Odpowiedz
@tallman: No spoko, ale na razie nie ma alternatywy. Chyba że całkowicie poza globalnym systemem finansowym typu portale do kupowania dragów/broni na TOR. Tylko tam nikogo nie obchodzi anonimowość do użytku codziennego. To ma okrojony zakres.

Może powstanie. Ja nie jestem BTC maksymalistą. Natomiast wiem, że altcoiny przychodzą i odchodza i tak w kółko do #!$%@?. Tysiące z nich padło i jeszcze padnie. Bitcoin killerów powstanie pewnie jeszcze 5000 albo
  • Odpowiedz
@scriptkitty: @sxldsxxl: Eee, ja go pamiętam. Nie ma sensu ta dyskusja. On was trolluje. Nie zadaje tych pytań poważnie.Był tu w #!$%@? aktywnym shiciarzem, który obok skittera i atariego ciągle atakowali BTC. Zniknął jakoś pod koniec 2018. Od tamtej pory go nie widziałem. Teraz przyłazi i zadaje takie pytania. Na czarno to od razu dawać.
  • Odpowiedz