Wpis z mikrobloga

Która z kryptowalut waszym zdaniem ma największe szanse żeby trafić do codziennego użytku w przyszłości? Nie obchodzi mnie zarabianie, tylko ciężko mi znaleźć informacje która jest najbardziej zdecentralizowana, ma niskie opłaty za transakcje, jest dość anonimowa i nie jest mocno inflacyjna.
#kryptowaluty #bitcoin
  • 39
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tallman: jeśli chodzi o bezpieczeństwo to Bitcoin jest poparty największą mocą obliczeniową. Poza tym im mniej funkcjonalności tym lepiej, bo trudniej o błędy w kodzie
  • Odpowiedz
zdecentralizowana, ma niskie opłaty za transakcje, jest dość anonimowa i nie jest mocno inflacyjna.

elektroniczny dolar, euro, bądź jakakolwiek inna waluta emitowana przez któryś z banków centralnych


@etutuit: Ciężko chyba było znaleźć gorszą odpowiedź na to pytanie
  • Odpowiedz
@tallman: Sieć się rozwija. W El Salvadorze jest "testowana na produkcji" do transakcji jako waluta narodowa.
Możesz sobie np. w McDonaldzie kupić burgera przy pomocy dowolnego portfela Lightning.
  • Odpowiedz
@scriptkitty: @tallman: pytanie było o najwieksze szanse na trafienie do codziennego użytku, nie osukując się adopcja bieżących zdecentralizowanych projektów jest bliska zera. Moim zdaniem nie bez przyczyny. Jak ruszą projekty oficjalnie wspierane przez finansjerę to dopiero wtedy tak naprawdę ruszy adopcja technologii Blockchain.
  • Odpowiedz
@scriptkitty: tym bardziej jest to dla nich okazja żeby odświeżyć stack technologiczny. Kiedyś muszą to zrobić.

Staram się po prostu patrzeć na temat racjonalnie, a nie życzeniowo.
  • Odpowiedz
@etutuit: Banki są ekstremalnie konserwatywnymi organizacjami. Do tego zanim coś zrobią musi to być mocno uregulowane.

Regulacje są ustanawiane tak powoli, że według mnie jest już za późno na to.
  • Odpowiedz
Która z kryptowalut waszym zdaniem ma największe szanse żeby trafić do codziennego użytku w przyszłości?


@tallman: ta kontrolowana przez żymian
  • Odpowiedz