Wpis z mikrobloga

#turcja #gruzja #podrozujzwykopem

Chcę sobie zrobić za kilka miesięcy road trip przez Turcję do Gruzji (wiadomo, jak będą warunki pandemiczne). Ktoś był w którymś z tych krajów i mógłby doradzić co warto zobaczyć, czego unikać, gdzie się zatrzymać, jakie są warunki na drogach?

Plan jest przebić się przez Bułgarię i Rumunię, potem wybrzeżem tureckim do Gruzji, w samej Gruzji z miesiąc posiedzieć i pozwiedzać.
  • 5
@pianinka: jeśli masz czas na kilka miesięcy to chyba nikomu jednak nie będzie się chciało opisywać co można zobaczyć w superturystycznych państwach - jest tam do zobaczenia przysłowiowe #!$%@?.

Warunki na drogach? Bardzo różne - niektóre drogi są dobre, niektóre tragiczne, w Gruzji na pewno się jeździ agresywnie w bardzo ryzykowny sposób, w Turcji wydaje się lepiej, ale "co kraj to obyczaj" więc przejeżdżając przez wschodnie prowincje ciężko zagwarantować, że będzie
@Pan_Nimbus: Dzięki, jakoś do tej pory się tymi rejonami nie interesowałam, więc dopiero zaczynam powolutku ogarniać gdzie się warto zatrzymać i co zobaczyć. O południu Turcji nawet nie myślałam, bo niebieski mi panikuje, że kraj muzułmański i nas zabiją xD i wolałam się trzymać wybrzeża, ale z tego co widzę i czytam raczej jak zwykle panikuje na wyrost i nie powinno być problemu, chyba że gdzieś przy Syrii dopiero, więc może
@pianinka: równie dobrze możecie panikować jak wjedziecie na polską wieś i nie będziecie mieć krzyżyka na wisiorku albo ryby na aucie - też Was mogą autochtoni zlinczować jeżeli zauważą, że nie przeżegnaliście się pod krzyżem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Turcja jest względnie liberalna. Kraj za swój fundament ma rozdział religii od państwa, choć obecna sytuacja polityczna jest taka, że rządzi nieco religijny oszołom (ale to samo masz