Wpis z mikrobloga

W nowym mieszkaniu mam gniazdko z tzw mediami w salonie ktore ma i skretke i koncentryk ale chce mieć kabel od internetu w innym pokoju i teraz nie wiem jak przy wykanczaniu mieszkania pociagnac kabel zeby to bylo mozliwe. Zakladam ze fima od neta domyslnie montuje ruter przy tym gniazdku.

Nad drzwiami mam skrzynke jak na zdjeciu. Czy z niej pociagnac koncentryczny czy skretke (ktory z tych?) do punktu gdzie chce internet i w tym miejscu dac ruter czy raczej pociagnac skretke z salonu do pokoju i ruter zostawic w salonie?

Firma od neta powie dopiero przy podlaczaniu bo nie wie jak jest blok podlaczony a ja chce to wczesniej ogarnac zeby nie kuc pozniej

#remontujzwykopem #siecikomputerowe #pcmasterrace #budownictwo #budujzwykopem #pytanie
Waldemar_Morawiec - W nowym mieszkaniu mam gniazdko z tzw mediami w salonie ktore ma ...

źródło: comment_1638634289asyD8gGSX4SQ8AFkxOzlcQ.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: ile skrętek (kabli) w tej skrzynce widzisz? Naliczyłem 4 szt. - 1 wchodzi z klatki, pozostałe 3 powinny iśc do pomieszczeń w mieszkaniu. Ja bym doprowadził prąd do tej skrzynki - tam wstawił malutkiego mikrotika bez wifi, a w 3 pomieszczeniach postawił APki, ewentualnie switch, jak trzeba kilka urządzeń po kablu podłączyć
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: Odbierając mieszkanie powinieneś był dostać od dewelopera załącznik z instalacjami w podłodze, m.in. z tym jak te instalacje niskoprądowe masz poprowadzone. Poszukaj tego w dokumentach jakie dostałeś od dewelopera.

Generalnie z tej skrzynki powinieneś mieć pociągnięte kable do przynajmniej jeszcze jednego pokoju w mieszkaniu. Szukaj w gniazdkach gdzie. Tu w skrzynce dostawca neta podepnie ci modem, a ty w niego wepniesz kable jakie idą na mieszkanie i będziesz miał internet
  • Odpowiedz
@testuser nie mam teraz jak sprawdzic
@Drmscape2 mam taki plan ale z niego nie wynika co jest pociagniete, idzie jeszcze tak sano oznaczony kabel do videodomofonu i gniazdka pod nim na korytarzu z rj45.

Czyli jesli modem montuja w skrzynce to koge aobie pociagnac kabel rj45 ze skrzynki w docelowe miejsce tak? Myslalem ze modem montuja w salonie do koncentryka (tak mam obecnie w innym mieszkaniu) i ze musze ciagnac koncentryk ze
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: koncentrykiem czy skrętka - zależy od operatora, na infolinii technicznej powinni Ci powiedzieć, czym dostarczają. Jeśli koncentrykiem - pakuj ichni modem w skrzynkę i prowadź skrętkę tam, gdzie Ci wygodnie, jeśli skrętką - to samo, tylko w skrzynce wtedy możesz spiąć kable beczką i modem postawić tam, gdzie chcesz, a obok niego własny szpej sieciowy.

Edit: jak chcesz mieć modem w skrzynce - przypilnuj, żeby był tam prąd.
  • Odpowiedz
@Waldemar_Morawiec: Możesz rozwinąć myśl "mieć kabel od internetu w pokoju?"
Firmy deweloperskie montują takie skrzynki, żeby uporządkować okablowanie i żeby użytkownik miał możliwość krosowania tych kabli według potrzeb. Dostawca internetu będzie dostarczał internet albo przez kabel koncentryczny (operatorzy kablowi) albo przez pasywny światłowód (FTTH np. Orange). Wszystko zależy od tego jakiego operatora sobie wybierzesz (albo który będzie miał warunki techniczne w budynku). Może się okazać, że ten koncentryk zostanie połączony z
  • Odpowiedz