Wpis z mikrobloga

Tegoroczne konferencje prasowe podczas meczu o MŚ pokazują jak mocno szachy zostały dotknięte chorobą politpoprawności spod znaku BLM.

Od zawsze szachy były zdominowane przez białych (jedynym wyjątkiem był Hindus Anand, mistrz w latach 2007-2013), tak samo jest dziś.
Taki układ sił jest bardzo niepoprawny rasowo, więc władze szachowe postanowiły w Dubaju na siłę sadzać czarnego chłopa przy stole konferencyjnym, niejakiego Maurice'a Ashleya, pierwszego czarnoskórego arcymistrza (GM od 1999 roku, rekordowy ranking 2504 punktów Elo).

Facet robi za paprotkę, czasem wybąka pod nosem jakieś pytanie, ale to wszystko nieważne: grunt, że zwolennicy równouprawnienia są zadowoleni.

#szachy #blm
źródło: comment_1638632323H780vodTgprEj58aSJoUjI.jpg
  • 36
@orle: Nie rozumiem w czym problem. Maurice ma dobrą prezencję, odpowiedni angielski bez jakiegoś dziwnego dialektu, zna się na szachach i jest komentatorem.
Dlaczego miałby tam nie pasować?
To raczej jakiś polak z Pcimia Dolnego może dostać bólu dupy bo prowadzący nie ma białej skóry.
Polacy wcale nie są rasistami XD
Według mnie Maurice jest spoko. I tyle w temacie.
Jakby się koleś jeszcze nie znał na swojej robocie, albo zle
@orle: czy oni nie rozumieją, że taką rasową protekcjonalnością obrażają murzynów? Przecież ten "gest" to jakby wprost przyznać, że murzyni są niezdolni genetycznie do rywalizacji z białym człowiekiem, więc niech mają nagrodę pocieszenia. Szkoda, że murzyni nie mają honoru i nie walczą z taką postawą w mainstreamie.
Urojenia rasistowskie się leczy. Poszukaj specjalisty i powiedz mu, że się boisz murzynów.


@Logika_wykopu: Nie mam ani urojeń rasistowskich ani nie boję się murzynów.
Za to potrafię dostrzec w otaczającej nas rzeczywistości patologię politpoprawności, bo wiele osób ma klapki na oczach.
@orle:
Arcymistrz Maurice Ashley ma lata doświadczenia jako komentator dla Saint Loius, jednego z najwazniejszych klubow szachowych w USA i na swiecie. Na pewno nie byl wybrany jako losowa osoba z arbitrarnego, blizej nie okreslonego klucza. Problem jest taki, ze konferencje prasowe w sporcie to jest zart, nie wazne kogo bys tam ustawil i tak byloby #!$%@?. Komentarz fide robiony przez Ananda i moją gf jest bardzo dobry. Sam Maurice potrafi
Czarnoskóry Ashley siedzący na konferencjach między Carlsenem a Nepomniaszczim został tam wsadzony ewidentnie na siłę.


@orle: Maurice komentuje szachy od 1995 roku, komentował wiele poważnych wydarzeń, ale oczywiście robił to tylko dlatego, żeby lewactwo miało jakiegoś kolorowego w studiu. Co za pierdoły przyszło mi czytać pod tym tagiem. Nie wiem, idź może na tag F1 i tam wygłaszaj swoje wysrywy o murzynach, tam je przyjmą z otwartymi ramionami.
@orle: Gościu. Ludzie ci dobrze piszą. Urojenia rasistowskie się leczy. Bo widzisz problemy tam gdzie ich nie ma.
Zaprzątasz główę i robisz szum z niczego. Więcej pożytku byś wniósł do społeczeństwa gdybyś się nie odzywał na te tematy. Bo jedyne co wprowadzasz to zamęt wywołany własnymi kompleksami/problemami.
Jesteś sobie Mauricem, urodziłeś się w czarnej rodzinie. Lubisz grac w szachy, zostajesz arcymistrzem, potem zostajesz komentatorem. Jezdzisz po świecie, robisz wywiady z szachistami
@orle: weź się rozpędź i pierdzielnij w ścianę głową, bo coś jest z nią nie tak.
Nikogo nie obchodzi pochodzenie czy kolor skóry. Liczy się doświadczenie i profesjonalizm, a Maurice Ashley jest od bardzo wielu lat jedną z najlepszych osób (jeżeli nie najlepszą) pracujących z mediami w świecie szachowym i doświadczonym komentatorem. Pracował przy wielu ważnych turniejach, jego język angielski jest na najwyższym poziomie i jest jedną z najlepszych osób do
@sprawa:

Oświecę cię. Czarni też mogą być arcymistrzami.


Widzę, że wykazujesz poważne problemy w czytaniu ze zrozumieniem.
W czym mnie chcesz oświecać? Przecież wyżej napisałem ilu dokładnie czarnoskórych jest arcymistrzami szachowymi.
4 na 1700.

Ilu Japończyków jest arcymistrzami w szachach? Z tego co kojarzę to żaden.


Nakamura (TOP-20 na świecie) urodził się w Japonii, choć reprezentuje USA.
Śladowa liczba Japończyków w gronie szachistów wynika z przyczyn czysto kulturowych: oni
@orle: Zgadza się. Szachy nie sa popularne w Japonii - więc z tego co kojarzę mają tylko jednego mistrza FIde. I tyle.
W usa szachy są trochę bardziej popularne, ale też nie jakoś wyjątkowo mocno.
Zostanie arcymistrzem nie jest takie hop siup. Jeśli chociaż Maurice jest arcymistrzem, to bardzo fajnie. Widać , że zna się na tym co komentuje.

Nie wiem czy zauważyłeś ale tutaj nikt nie trzyma twojej strony. Nie
@sprawa:

Nie wiem czy zauważyłeś ale tutaj nikt nie trzyma twojej strony.


Trzyma, bardzo wielu trzyma. Nawet powyżej widać tego pojedyncze wyrazy.
Nic zaskakującego w tym, że najgłośniejsi są agresywni zwolennicy wciskania wszędzie równuprawnienia.
A że rozkład liczby plusów, wykopów czy komentarzy jest taki, a nie inny? Wykop nigdy nie był i nie jest miarodajny pod tym względem.

Nie interesują nas twoje urojenia na temat Maurica, bo każdy wie, że koleś
@orle: https://www.youtube.com/watch?v=GylL9Ka8HlI
https://www.youtube.com/watch?v=BxCT72aUKfk
https://www.youtube.com/watch?v=4nezeQihVx0 a nie szkoda ci tych BIAŁYCH paprotek?
Ty myślisz, że od czego jest osoba odpowiedzialna za prowadzenie konferencji?
Rozumiem, że w latach 2016 i 2018 też płakałeś na wykopie, że paprotki prowadzą konferencje?
Co ty byś chciał żeby Maurice robił? Analizę real time z silnikiem całej partii Magnusa i Nepo gdzie główni gracze się nie odzywają a Maurice robi fikołki?
O to cały szum? Że koleś robi
@cptyossarian765:
@sprawa

Wg mnie Maurice prowadząc konferencje jest spięty jest jak plandeka na Żuku, zero charyzmy, zero empatii.
Nie widać po nim ani dziennikarskiego obycia ani w ogóle żadnego obycia - tekst w kierunku dowolnego zawodnika na poziomie 2700:
A wiesz że engine wskazał że w tym i w tym ruchu #!$%@?łeś?
jest co najmniej nieelegancki a już na pewno nieprofesjonalny.

Być może przyczyną jest fakt że dzień w dzień musi
@Man_of_Gx: Peter Leko ma zbyt wyrazny akcent. Poza tym lepiej by się pewnie nadawał do analizy. Tutaj nie robią już takich analiz, a jedynie wrażenia po grze ewentualnie pytają o jeden czy dwa momenty w grze.
Ja mam pozytywne odczucia po każdej konferencji i przyjemnie mi się je ogląda. Maurice w tej formie się sprawdza. Gdyby robili dużo glębszą analize i po każdej partii robili review wszysktich ruchów, wtedy może faktycznie
@sprawa: Pytanie Maurice z tamtego wywiadu było obraźliwe tak dla Magnusa jak i jego przeciwnika. Wczorajsza akcja z engine też była żenująca. Gość się nie uczy nawet na tych swoich błędach za które został dotkliwie i publicznie skarcony.



Gx
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@orle: Ja #!$%@?, i takie śmiecie jak Ty chodzą po świecie xD Ashley jest piekielnie popularnym arcymistrzem który wyprodukował jeden z najbardziej oglądanych filmików szachowych na świecie, organizował turnieje za potężne pieniądze i wypracował sobie pozycję cenionego komentatora szachowego, który robi w tym od lat. Nie, hurra durr czarny, ura bura poprawność polityczna kurrwa husaria polska hurra
@sprawa:
Rzym, dwa tysiące lat temu. Brutus, ulubieniec tłumów, postanowił uczcić urodziny Cezara i obiecał, że na jego cześć zgwałci w Colosseum sto dziewic. Przywitał go tłum wiwatujący i pozdrawiający go. Na piasku leżało rzędem 100 dziewic. Brutus zaczął swoje dzieło - 10, 20, 30 dziewic zgwałcił w ciągu paru minut. Szał na trybunach! 40, 50, 60 - widzowie w amoku! 70, 80 - Rzymianie skandują imię "Brutus, Brutus!". Ale coś
@Man_of_Gx: Analogia bez sensu.
Przecież stwierdzenie, że gra nie poszła GŁADKO nie jest OBELGĄ dla arcymistrza, a jedynie zaproszeniem do rozmowy o tym w KTÓRYM momencie gra zeszła na tory których gracz się nie spodziewał.
Gdyby Maurice stwierdził , że po tej jednej grze Magnus jest SŁABY i nie umie grać w szachy - wtedy analogia Brutus pedał miałaby sens. On stwierdził, że nie poszło mu gładko. Coś co raczej każdy
@sprawa:

Maurice jak i większość świata (oprócz kilkunastu graczy na najwyższym poziomie) ch.. ma a nie pojęcie czy tamte partie były takie znowu "gładkie", obejrzał je nie mając tak naprawdę pojęcia (bo bycie GM nie daje wcale dobrego pojęcia o grze na tym poziomie, widać to w większości streamów z turniejów, porównaj z tamtego roku komentarze Leko a Bartla czy Paklezy, nic im nie ujmując to poziom +2700 gra inaczej).

Ja
@Man_of_Gx: Ja nie wiem. Skąd ty sobie tyle rzeczy dopowiadasz?
Stwierdził, że jego partia nie była smooth. To znaczy, że nie poszła mu gładko i się męczył.
Każdy kto choć trochę umie grać w szachy jest w stanie stwierdzić różnicę miedzy partą w której jeden gracz gładko rozjechał swojego przeciwnika a partią gdzie jeden/obaj gracze się męczą i mają mnóstwo problemów.
Nawet jeżeli Maurice nie znał wszystkich niuansów w pozycji ,
@sprawa:

Mam dla Ciebie 2 rady:
1. Mniej pisz za to uważniej czytaj a może nawet staraj się ogarnąć kontekst zanim skupisz się na treści.
2. Idąc chodnikiem omijaj psie kupy.

Życzę miłego życia.

Gx
Na świecie jest około 1700 szachistów, którzy osiągnęli najwyższą kategorię arcymistrza.
Teraz zagadka: ilu z nich ma czarny kolor skóry?

Odpowiedź:

4 (słownie: czterech)

@orle: w sumie może i dziwne... w sumie może i ciekawe... ale ... xD... skąd w ogóle pomysł żeby to sprawdzać? xD a ilu jest rudowłosych arcymistrzów na przykład? xD