Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest z izolacją i kwarantanną? Od kiedy liczy się izolacja domowa? Od momentu wystąpienia objawów czy od momentu otrzymania pozytywnego wyniku? Na stronie ministerstwa jest zapis: "U osób z objawami izolacja trwa minimum 13 dni od dnia wystąpienia objawów". Jak zrobię test jutro to będzie liczona od wtorku?

Złamało mnie we wtorek, dwa dni gorączki 39°C, brak objawów typowych dla covid (był węch i smak). I już został tylko suchy kaszel. Mimo to zrobiłem w domu 2 testy: jeden z krwi w czwartek rano (negatywny), wymaz z nosa dzisiaj wieczorem (pozytywny). Teraz pytanie - czy bez skierowania odpłatnie wykonam w sobotę gdzieś taki test? Nie mam lekarza rodzinnego (zmarł niedawno, zapomniałem się przepisać). Szczepienie w dalszym ciągu mnie obowiązuje w przypadku uzyskania w laboratorium poczytnego testu (byłem zapisany na pierwszą dawkę w środę, a we wtorek zaniemogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°))?

#covid #koronawirus #zdrowie #kwarantanna #szczepienie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61aa6be5596226000a57d610
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5