Wpis z mikrobloga

Drodzy kawosze,

Są jakieś sensowne kawki w granicach 50zł za kg czy nie ?

Ekspres to automat z Delonghi więc nic specjalnego.

Na początku po jakiś marketówach kupowałem z Blu Orci z allegro na początku ok, chociaż pamietam że coś z Salwadoru mieli bardzo dobrego, ale czasem mocno nie równe sztuka po sztuce.

Tak naprawdę znalazłem swój smak w Czarnej Kawce (Jimma Keffa) , ale dla żony trochę za kwaśna, a mi też się trochę przejadła.

Coś ciekawego jesteście w stanie polecić ?

#kawa #kawatime
  • 16
  • Odpowiedz
@Axtezim: Przerobiłeś najpopularniejsze i najlepsze opcje ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Poleciłbym zainteresować się kawami z White Bear, bo wprawdzie ich najbardziej budżetowych kaw nie piłem, ale parę razy wpadałem do kawiarni w Białymstoku i tak kawa, jak podejście było ok. Odrzuty z Manufaktury to super opcja jak chcesz dobrą kawę, ale z zasady jednorazowo, bo każda partia to inna kawa i wypał.
  • Odpowiedz
@sokol1990: @Warzywo: no też tak trochę myślałem, że raczej na nic nowego nie wpadnę, nie w tym budżecie, ale przyjrze się testo jeszcze, dzięki :)
@lalek12: piłeś stamtąd? trochę dziwna strona na allegro, bo oprócz kawy leki też sprzedają :D
  • Odpowiedz
@Axtezim: Ja się ostatnio cały czas trzymam blue orca coffee właśnie dlatego że założyłem sobie budzet max 50zł za kg. Piłem też budżetową kawę z White Bear i osobiście mi nie podeszła, marketówek też sporo przerobiłem i tutaj ciężko o coś dobrego w mojej opini. Trzeba sobie też zdać sprawę że w obecnych czasach to i w markecie ciężko o coś dobrego w cenie 50zł/kg ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Papaya: Doppio Aroma & Crema jest fajnie dobranym blendem z robustą i produkuje jedną z najlepszych crema jakie mi kiedykolwiek wychodziły, ale jest niesamowicie niejednorodna, chyba z pół kilograma mi zajął dial-in, a i do końca paczki na Mignon Specialita 8,9sek dawało raz 16,7g a innym 17,3g - jeszcze nie spotkałem takiej wariancji nigdy.
Piłem chyba wszystko od BOC i moim zdaniem najlepszy jest Salwador - tutaj bez wahania mogę
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior dla mnie doppio trochę za słabo wypalona, w teorii powinna mieć podobny stopień palenia jak np Brazylia, ale już na 1 rzut oka widać że jest dużo jaśniejsza, możliwe że po prostu coś im poszło nie tak. Co do cremy to się zgodzę, chociaż równie ogromną udało mi się bez problemu utrzymać na toucano ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz