Wpis z mikrobloga

Cześć!
Zdecydowane #chwalesie bo 25.11 obroniłem magistra sztuki. Konstrukcja poniżej o tytule Refrakcja, to mój dyplom główny i jest połączeniem witrażu klasycznego, neonu i konstrukcji stalowej. Nie jestem jednym z tych artystów, co to w jednej kresce pokazują całą swoją duszę, dlatego mój dyplom miał być pokazem zdobytych przez czas studiów doświadczeń i umiejętności. Skojarzenia z Bauhausem i Art Deco będą nieprzypadkowe, bo są to dwa ruchy, bardzo bliskie mojemu poczuciu estetyki. Tymczasem #pijciezemnokompot , na wszelkie pytania chętnie odpowiem i nie - jeszcze nie składałem CV do maka ( ͡° ͜ʖ ͡°) #sztuka #neon #witraz #sztukiplastyczne
vikvik - Cześć!
Zdecydowane #chwalesie bo 25.11 obroniłem magistra sztuki. Konstrukcj...

źródło: comment_1638561943XyWXHof0SX33CieNZRMoE2.jpg

Pobierz
  • 23
  • 10
@kiszczak: Absolutnie nic. Instalacja do dowolnej interpretacji - tak jak napisałem powyżej - miał być to pokaz umiejętności, a nie silenie się na dopisywanie jakiejkolwiek ideologii do czegokolwiek. Głównym założeniem przy robieniu każdego z etapów, było wypełnianie mojego poczucia estetyki. Jednocześnie jeśli potentat naftowy chciałby to sobie zakupić za kilka sztabek złota, postawić w ogródku i walnąć w środek stolik kawowy, lub inną toaletę, to niebyłym zły - jeśli również jego
  • 2
@kiszczak: To nie ledy. Normalne neony. Sztuka trochę zapomniana, którą postanowiłem chociaż trochę przybliżyć oglądającym. Ogarnięcie tego tematu nie sprowadza się (tak jak w przypadku ledów) do wygięcia gumowego wężyka, a jest to czysto rzemieślnicza praca ze szkłem i ogniem.
  • 9
@tyrytyty: Podatnicy również płacą na przyszłych filozofów, których słuchają tylko inni filozofowie - czyli duże spłaszczenie tematu. Ale żeby odpowiedzieć merytorycznie. Jednocześnie zapłacili również za wykształcenie osoby, która chce zająć się tworzeniem witraży, oraz podjąć próbę ratowania znikających z ulic neonów, osobę która myśli już o własnej działalności i zatrudnianiu kolejnych ludzi, których podatki również pójdą na edukacje wielu. Jednocześnie zaznaczę tylko, że prawie przez cały okres studiów pracowałem, więc nie
  • 2
@ophiuchus: Dziękuję. Przede wszystkim kontynuacja kompletowania sprzętu do produkcji/podejmowania konserwacji neonów. Jest to bakcyl, który złapałem 3 lata temu i jakoś tak ze mną został. Jednocześnie myślę również o pracowni witrażu, ale tu już rozmowa wchodzi na znacznie wyższy poziom kapitału na start - piec do wypału i szkło niestety swoje kosztują, a jestem raczej osobą, która woli podejść do tematu profesjonalnie, niż odwalać fuszerkę, dlatego ten temat muszę odsunąć na
  • 1
@ophiuchus: Dokładnie! Dlatego z jednej strony z radością patrzę na kolejne nowe realizacje powstające chociażby dla branży gastronomicznej, gdzie lokal rozświetla się miękkim światłem neonu, ale jednocześnie znam też smutne historie gdzie miasta (chociażby w Toruniu na dworcu głównym) rezygnują z konserwacji starych neonów, na rzecz liter blokowych podświetlanych ledami… a szkoda, bo jednak neony w historii Polskiej reklamy odegrały bardzo dużą rolę.
  • 4
@Aczo: już dodaje więcej. Całość konstrukcji składa się z 10 oddzielnych segmentów, które tak naprawdę mogę ustawiać w dowolnej kombinacji. Na obronę zdecydowałem się na formę jedenastokąta z jedną otwartą ścianą - wydaje mi się, że taka konfiguracja fajnie oddaje zjawisko refrakcji i podbija wrażenie „otulania” przez wydobywające się z neonu światło
vikvik - @Aczo: już dodaje więcej. Całość konstrukcji składa się z 10 oddzielnych seg...

źródło: comment_1638565362ijYtQ2UcfT3YMQnGOmZEKz.jpg

Pobierz