Wpis z mikrobloga

Skrolując sobie wykop natknąłem się na poniższy wpis mirka który ma mnie na czarnej a do którego postanowiłem się odnieść bo chłopina pier...li jak potłuczony. Polecam cały wpis ale osobiście skupie się na największym moim zdaniem fikołku.

https://www.wykop.pl/wpis/62179707/tak-sobie-mysle-jak-tu-ocieplic-wizerunek-marksizm/

@ArpeggiaVibration:

Tak sobie myślę jak tu ocieplić wizerunek marksizmuz komunizmu i ogólnie szeroko pojętej rewolucji i walki z cywilizacją, światem klasycznym i tradycyjną moralnością.


Za antyku to było panie! Ład, moralność słowem pełna kulturka. Rewolucji nie było, walki z ładem społecznym i cywilizacją. Religia panie była. A tera? Tera panie to nic nie ma ino lewactwo.

Uwielbiam ten pseudintelektualny bełkot konerw w którym kreślą obraz cywilizacji antyku jako tradycyjną moralną utopię rodem z memów #revoltagainsthemodernworld która to nie była wielokrotnym świadkiem potężnych zmian kulturowych i wyracania do góry nogami całego ładu regijno-społecznego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #bekazprawakow #antykapitalizm
  • 5
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: Generalnie przejścia ludności z panowania jednej cywilizacji pod egidę drugiej odbywało się znacznie mniej inwazyjnie, choć - być może - duże wydaje się to bardziej radykalne.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin:

Konserwy:

Ideologizacja antyku, bo wtedy to nie było pedalstwa panie, nie było zboczeństwa i elgiebete, był ład, patriotyzm i porządek panie, ot co! Ta cała degeneracja, to powinno zniknąć wszystko, wtedy będzie
  • Odpowiedz
@vrim: Polecam zainteresowanie się tematem bo zmiany społeczno-religijno-polityczne w antyku nie polegały jedynie na "przechodzeniu z panowania jednej cywilizacji pod egidę drugiej" cumplu.

Taki Rzym przeszedł od despotyzmu poprzez republike, cesarstwo, konfederacje do feudalizmu. Wyracając po drodze "tradycyjny" ład kikanaście razy. O Klasycznej Grecji i Helleniźmie nawet nie wspominając.

@mnik1: Bo to tak ładnie brzmi: "Łobrońca cywilizacji łacińskiej wyrosłej na tradycji antyku i chrześćjaństwie" ( ͡° ͜
  • Odpowiedz