Wpis z mikrobloga

Dzisiaj minęło 9 miesięcy od adopcin Takaru.Co mogę powiedzieć o psich adopcjach to, że jest to najlepsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała.Uprzedzając pytania, tak pies z adopcji miał problemy behawioralne i liczyłem się z tym.Poprzedni właściciel głodził go i karał biciem za zrobienie siku w domu więc dziwne jakby ich nie miał.Praca z psem nad jego wychowaniem dała mi dużo pokory ale jeszcze więcej radości.Gdy tylko robił krok na przód rozpierała mnie duma i radość.

Na chwilę obecną pracujemy już tylko nad tym, że adopciak chwilami próbuje dominować nad Krato co mi się nie podoba i trzeba to zmienić.Nie mam dzieci jednak czuję się jak spełniony ojciec(tak mi się wydaje, że właśnie tak czują się rodzice może się mylę nie wiem na 100%)

Taki już nie chowa jedzenia, nie skamle po wyjściu domowników z domu(choroba separacyjna) a co najważniejsze u tej rasy nauczył się tolerować drugiego psa.Jestem #!$%@? dumny z moich dwóch bombelków bo dla Krato sytuacja była bardzo stresująca od samego początku.Potrafił podzielić się wszystkim co miał, domownikami i ich uwagą, przestrzenią w domu i na podwórku, uwagą Państwa na spacerkach, zabawkami i nawet z własnej woli ukochaną piłeczką.Za to wszystko bardzo Ci dziękuję mój kochany.Masz wielkie serduszko.Potrafiłeś podzielić się wszystkim co masz i karma do Ciebie wróciła w postaci brata z którym możesz konie kraść.Bardzo Ci gratuluję jestem z Ciebie mega dumny.

Przez te 9 miesięcy było mnóstwo wzniesień i wybojów jednak daliśmy radę.Pytanie czy warto brać psa z fundacji czy schroniska.Czy nie lepiej kupić psa z hodowli(FCI only pamiętajcie)A no warto i jedno i drugie moim zdaniem.Psa od szczeniaka od małego można wszystkiego nauczyć po swojemu.Psa z bidula też można ale kosztuje to więcej czasu i no nie oszukujmy się pieniędzy.Jednak druga opcja daje coś więcej niż tylko psa, daje poczucie spełnienia jakiejś zajebiście ważnej misji, daje mega wdzięcznego psa, który docenia drogę jaką razem przeszliście.A co najważniejsze daje kumpla który skoczyłby za Tobą w ogień.Adoptujcie psy.Życie jest piękne.Dziękuję za uwagę.
#pokazpsa #chwalesie #psy #dziennikzadopcin #adopcja
A.....n - Dzisiaj minęło 9 miesięcy od adopcin Takaru.Co mogę powiedzieć o psich adop...

źródło: comment_1638470861eqE1hl0bTOdfvZXLxcwLKH.jpg

Pobierz
  • 23
@Aquamen my pare dni temu swietowalismy rok od adopcji. Mam dwa psy, jeden "kupiony z domem" a drugi przybleda, ktore odwiozlam do schroniska (trauma zycia dla mnie), ale obiecałam mu, ze jak sie przeprowadzimy na stale to go wezme... i juz jest rok! Jakbym nie byla w ciazy to bym chciala jeszcze suczke przygarnac.. moze kiedys!
@atelerix: Życze Ci dobrego rozwiązania, zdrowego bombla i całego tabunu psiaków ze schroniska wokół dziecka.To chyba najlepsze co można małemu dziecku dać.Tak sądzę, na chłopski rozum bo nie mam dzieci, jednak miłość jaką oddają psiaki po przejściach dałaby szczęście wszystkim, nawet tym najgorszym.Jeszcze raz wszystkiego dobrego.Trzymam kciuki za Twojego bombla(ʘʘ)