Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Potrzebuję DB, do którego zmiany będzie mogło wysyłać wielu użytkowników jednocześnie, to znaczy w 99% przypadków będą to pojedynczne inserty (~6 kolumn, 1 wierz), które powinny trwać poniżej sekundy, ale może się zdarzyć sytuacja, że użytkownicy (~50) wyślą komendę w mniej więcej tym samym momencie.
Dotychczasowo używałem Excela (tak, wiem; no hate pls) i po prostu wyrzucałem error, żeby spróbować ponownie za chwilę.
Jest jakiś sposób, żeby dało się tak ogarnąć? Największy problem jest w tym, że raczej nie może to być jakiś serwer. Z infrastruktury to mam pewny dostęp do plików współdzielonych na dysku sieciowym.

No i najlepiej jakby dało się importować tabelę do excela dosyć łatwo (chociaż to już mniejsze ograniczenie, bo mogę też użyć pythona).

Tabel w tej DB będzie max 3-5.
#python
  • 7
@filozof900: Hmm, z tego co czytałem kiedyś to SQLITE nie obsługiwał więcej niż jednego połączenia, ale podobno się zmieniło. Zobaczę co się da z tego ukulać.
@Wogybogy: Z Accessem nie miałem styczności wcześniej ale też zobaczę. W aplikacji chodzi o to, żeby 50+ użytkowników mogło wysłać do DB jakieś wydarzenie, a mniejsza liczba (management) mogła sobie przeglądać, co się zdarzyło
@Poldek0000: A czy MongoDB przypadkiem nie potrzebuje jakiegoś serwera