Wpis z mikrobloga

- @jbc_wszystko nie daje żadnych źródeł swoich tez i wbrew temu co sam napisał błędnych, kłamliwych oraz takich pokazujących pasujący mu punkt widzenia chociaż historycy nie są zgodni dat u niego jest więcej z czego kilka zostało udowodnionych, że albo są całkowitym kłamstwem, albo manipulacją, lub wreszcie- nie ma konsensusu historycznego i opinie są podzielone. Wyjaśnionych punktów było więcej, ale niestety @jbc_wszystko usunął moje komentarze z linkami i odnośnikami do literatury a mi się nie chce robić po raz drugi tego co raz zrobiłem. Poświęciłem na to sporo prywatnego czasu by skończyło się usunięciem komentarzy bez próby podania źródeł lub jakiejkolwiek merytorycznej obrony.

Nawet gdy złapałem go za rękę na kłamstwie to szedł w zaparte i stworzył kolejny kłamliwy zarzut wobec mnie (że zaprzeczam faktowi historycznemu... który sam potwierdziłem i zgodny ze źródłami który mu wkleiłem)

Poprzednio wyjaśnione punkty:

Udowodniłem @jbc_wszystko, że Watykan był jednym z pierwszych krajów które uznały niepodległość Polski a ten nadal uważa, że była to zdrada i działanie na niekorzyść Polski xDDD @jbc_wszystko uważa, że jeśli przed Watykanem Polskę indywidualnie uznało 9 krajów, a po Watykanie 14to jest to zdrada. Aha- większość krajów świata nie uznała indywidualnie Polski prawdopodobnie uznając, że jeśli Polska należy do organizacji międzynarodowych to to już wystarczy. Heloł, chyba nie uważacie WĘGRÓW za zdrajców skoro w ogóle indywidualnie nie uznali Polski po I Wojnie Światowej co nie? :D https://www.wykop.pl/wpis/62102003/z-kilkoma-punktami-jbc-wszystko-sie-rozprawialem-a/ czyli według @jbc_wszystko nawet akty wsparcia Polski i bycie jednym z pierwszych krajów które uznały Polskę na arenie międzynarodowej jest zdradą. To ja w sumie nie wiem co zdradą w tej sytuacji by nie było xD

Link do wyjaśnienia innego kłamstwa @jbc_wszystko https://www.wykop.pl/wpis/62107833/notatnik-1655r-przeor-augustyn-kordecki-podczas-ob/ - 8 listopada Przeor Kordecki poddał Jasną Górę Szwedom, wykorzystał ten czas na przygotowanie obrony Jasnej Góry oraz ukrycie cennych przedmiotów i już 18 listopada kazał Szwedom się bujać- wtedy rozpoczeło się zwycięskie oblężenie. Po ponad miesiącu Szwedzi odstąpili od oblężenia, a to zdarzenie wpłynęło na morale Polaków i nawet wg. szwedzkiej wikipedii doprowadziło do wygnania Szwedów z Polski. Natomiast @jbc_wszystko uważa, że obrona Jasnej Góry nie miała miejsca xD

Przeor Augustyn Kordecki wydaje pismo, w którym kłamliwie stawia siebie w roli bohatera i obrońcy klasztoru na Jasnej Górze. Kłanstwo to będzie przez kolejne 300 lat rzutowało na historię Polski, zostanie także powtórzone w Trylogii Henryka Sienkiewicza jako prawda utwierdzając Polaków w przekonaniu, że faktyczni zdrajcy katoliccy byli bohaterami.


xDDDDDDD nawet komuniści nie negowali Obrony Jasnej Góry np. w Małej Encyklopedii Wojskowej wydanej w latach 60 przez PRLowski MON xD

Kolejny najprawdopodobniej kłamliwy punkt @jbc_wszystko ponieważ gdy kilka razy prosiłem go o źródła ani razu żadnych nie przedstawił (w sumie na żadne swoje tezy żadnego źródła nie przedstawił chociaż prosiłem wielokrotnie)

1980' – Co szósty ksiądz (16.66%) współpracuje z PRLowskimi Służbami Bezpieczeńśtwa donosząc na opozycję i zwykłych obywateli, którzy ufali Kościołowi.

Właściciel tagu #katolickiezdrady zapomniał, że bezpieka zakładała teczki na każdego kandydata na księdza i wg. artykułu ze strony niezbyt pochlebnej księżom oraz byłego antyterrorysty większość księży którzy donosili robiła to na skutek szantażów. Warto też wspomnieć o zabójstwach księży w latach 80 więcej tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/62129345/katolickiezdrady-historia-bekazlewactwa-1980-co-sz/

Nie wspominając, że część księży nie donosiła ani na opozycję, ani na obywateli tylko na KK i kolegów księży (no chyba, że wg. @jbc_wszystko księża i KK to była opozycja to mogę się częściowo zgodzić, ale wtedy musiałby przyznać, że KK był organizacją wrogą ustrojowi komunistycznemu)

Nawet uznając, że co szósty ksiądz donosił to warto byłoby jednak wspomnieć, że KK był najbardziej lub jedną z najbardziej zinwigilowanych instytucji w PRLu a spora część księży donosiła ze względu na szantaże lub strach przed utratą życia. Popiełuszko nie był jedynym księdzem zabitym przez Służby Bezpieczeństwa PRLu.

1963r. – Papież Jan XXIII ustanawia Stanisława ze Szczepanowa, zdrajcę skazanego przez ówczesnego mu króla Polski na poćwiartowanie za zdradę w 1072 roku patronem Polski.


Jest to jedyny punkt który wyjaśniłem tylko i wyłącznie Wikipedią- nie było potrzeby sięgać po poważniejsze źródła by wskazać, że nie ma konsensusu historyków czy Stanisław był zdrajcą i został skazany a nawet do tego na czym polegała zdrada- wg. części historyków zdrada polegała na upominaniu Króla by nie wykorzystywał swojej pozycji i siły wobec poddanych.

Tutaj różni historycy mają różne opinie: https://www.wykop.pl/wpis/62140565/1963r-papiez-jan-xxiii-ustanawia-stanislawa-ze-szc/

np:

Według późniejszych przekazów bezpośrednim powodem konfliktu pomiędzy biskupem a królem było to, że Stanisław bezskutecznie upominał Bolesława za niewłaściwe postępowanie wobec poddanych oraz za powodowanie publicznego zgorszenia

W średniowiecznej łacinie zdrajców „na rzecz kogoś innego” określano zaś częściej terminem proditor, więc niektórzy[kto?] wskazują, że gdyby Gall faktycznie oskarżał św. Stanisława o taką zdradę, użyłby właśnie słowa proditor, zaś użyte przez niego traditor oznacza w tym kontekście wewnętrzne nieposłuszeństwo wobec władcy. Co więcej, czaszka św. Stanisława, przechowywana na Wawelu, nosi ślady śmiertelnego, sześciocentymetrowego wgniecenia, powstałego na skutek uderzenia tępym narzędziem. Według niektórych badaczy jest to dowód, że na św. Stanisława przeprowadzono zamach, co wykluczałoby osąd

Według niektórych badaczy jest to dowód, że na św. Stanisława przeprowadzono zamach, co wykluczałoby osąd

Nawet samo ukaranie jest wątpliwe- brak konsensusu historycznego czy św. Stanisław był zdrajcą, czy działał w w interesie polskich "obywateli" i czy w ogóle doszło do osądu św. Stanisława. Łagodnie ujmując- sprawa jest wątpliwa. Najprawdopodobniej nie działał na rzecz obcych mocarstw a nawet jeśli był zdrajcą króla to być może działał w obronie ludzi dręczonych przez Króla który wykorzystywał swoją wyższą pozycję ¯_(ツ)_/¯. Żeby nie było- nie twierdzę, że nie był zdrajcą, twierdzę, że zdania wśród historyków są podzielone.

Sam uważam, że KK ma zbyt duży wpływ na polską politykę i nawet zgadzam się z częścią punktów (np. dotyczących konkordatu lub pedofilii w KK) po prostu w wolnej chwili wyjaśniam punkty które albo są wątpliwe, albo gdzie OP zaprzecza faktom (np. obronie Jasnej Góry)więc słowa OPa prawdopodobnie do mnie:

PS. Jest 46 dat, z czego są to daty wybrane, bo spraw jest dużo więcej. Jeżeli jakiś dzban wyskakkuje, że dwa punkty mu się nie zgadzają(czego udowodnić nie potrafi, że było inaczej, a jedynie jęczy, że później coś się zmieniło papież przeprosił czy inne bzdury nie podważając samej daty a jeszcze ją potwierdzając), więc wszystko to kłamstwo - to jest dzbanem nad dzbanami, a do tego kiepskim manipulatorem.

Są kolejnym kłamstwem bo udowodniłem mu, że się myli (były też inne wyjaśnione punkty, ale je pousuwał zanim wrzucił mnie na czarno) i nigdy nie twierdziłem, że wszystkie punkty są kłamstwem- nawet w części linków które zamieściłem możecie przeczytać, że nie uważam całej listy za kłamliwą/zmanipulowaną.

Do rozmów w sprawie różnych udowodnień manipulacji zapraszam do odpowiednich linków by nie robić bałaganu.

Przypominam- cześć z tych punktów jest prawdziwa, ale jeśli ktoś w rozmowach użył by argumentów z listy @jbc_wszystko mógłby się zblaznic np. mówiąc, że obrona Jasnej Góry nie miała miejsca, lub, że Watykan był jednym z ostatnich krajów które uznały polską niepodległość.

A co do Watykanu i uznania niepodleglosci- przypominam, że @jbc_wszystko widział źródła które wskazują, że Watykan był jednym z pierwszych krajów które uznały polską niepodleglosc, gdzie wiekszosc swiata nie zdobyła się na taki gest po I Wojnie Światowej i nadal uważa to za zdradę xD

Pozdrawiam

#katolicyzm #religia
  • Odpowiedz