Wpis z mikrobloga

Niedawno odebrałem trabanta. Przy wymiarach 176/78 przekrok wziałem M, bo ten był dostępny i chciałem zobaczyć jak się będe na nim czuł. Po krótkiej jeździe wydaje mi się, że wszystko jest ok i było mi całkiem wygodnie chociaż pierwszy raz jeżdzę na szosie. Tylko oglądając zdjecia innych widze że siodła mają znacznie wyżej odemnie co za tym idzie pozycja też jest inna. Czy u mnie wygląda to git ? wymienić na mniejszy póki nowy czy dać se spokój bo można #!$%@? dostać z tym fittowaniem co do centymetra ?
#triban
#rower
#wykoptribanclub
mAkaLL - Niedawno odebrałem trabanta. Przy wymiarach 176/78 przekrok wziałem M, bo te...

źródło: comment_1638394941S6XMGBP7xVxNgLLFvUlG24.jpg

Pobierz
  • 10
@mAkaLL: Jeśli chodzi o metodę Lemonda to zamiast mnożyć przekrok przez 0,883 możesz poprostu odjąć 10cm. od przekroku, obie metody dadzą ci dobre wyjściowe ustawienie siodełka jeśli chodzi o wysokość później to już drobne poprawki wedle upodobań.. masz naocznie pokazane jak jest za nisko i za wysoko, jeśli chodzi o zdjęcie bez kierownika ciężko ocenić patrząc na wysokość samego siodełka względem kierownicy.
k.....t - @mAkaLL: Jeśli chodzi o metodę Lemonda to zamiast mnożyć przekrok przez 0,8...
się będe na nim czuł. Po krótkiej jeździe wydaje mi się, że wszystko jest ok i było mi całkiem wygodnie chociaż pierwszy raz jeżdzę na szosie. Tylko oglądając zdjecia innych widze że siodła mają znacznie wyżej odemnie co za tym idzie pozycja też jest inna


@mAkaLL: ale wiesz, że to zależy od geometrii ramy?
@k3lt: Dzięki, siodło miałem ustawione metodą na „piętę” już na zdjęciu. Fajny film, przyda się.
@Jaroslaw_Keller: chyba nie bardzo mi sie to uda bo to prawie max dla długości moich nóg.
@Im_from_alaska: nie wiem, dlatego pytam bo widzę na zdjęciach choćby na decathlon, że jeżdżący ma siodełko wyżej wysunięte. Dlatego zastanawia mnie czy moja pozycja wzgledem kierownicy nie jest za niska, i czy to ma jakiś znaczący wpływ na
@mAkaLL: badania jakoś tam potwiedzają, że z dwojga złego lepiej mieć siodełko za nisko niż za wysoko.

najlepiej zrobić bike fitting, ale wiadomo, to kosztuje. zastosuj, którąś z domowych metod ustawienia siodełka i jeździj dopóki jest ci wygodnie
nie wiem, dlatego pytam bo widzę na zdjęciach choćby na decathlon, że jeżdżący ma siodełko wyżej wysunięte.


@mAkaLL: Nie sugeruj się zdjęciami "prosów" na rowerach.

Mój sposób:
Przejedź się trochę szybkim tempem z wysoką kadencją i poczujesz kiedy noga jest w dole czy ci pedały uciekają (za wysoko) czy zaczynasz podskakiwać na siodełku (za nisko). U mnie było tak że wg wzoru z poradnika było za nisko, podwyższałem co kilka minut
@mAkaLL: mam RC520 M, wymiary podobne jak Ty (może +2 albo 3 cm) i mam siodełko po porządnym bikefittingu nawet niżej niż Ty. I na bikefittingu rozważali, czy kolejny rower nie powinien być dla mnie nawet o rozmiar większy - o mniejszym nie było nawet mowy.