Wpis z mikrobloga

Holocep - Cześć mam pytanie czy ten telewizor będzie okej do ps5 i filmów czy macie m...

źródło: comment_1638374285hFf3EBEy6hPTyfh9ryydZU.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skoro OLED tak super fajnie działa ze statycznymi elementami dlaczego na rynku jest tak mało monitorów OLED?


@iSpofforth: Bo wypalanie fakt się zdarza, ale zauważ, że używająć konsoli do grania nie masz zbytnio elementów stałych, a na PC jest coś takiego jak dolny pasek, który np jest cały czas.
@Holocep: A co do oledów to polecam gry wyglądają fenomenalnie.
  • Odpowiedz
Elementy HUD są stałe. 2000h wystarczy żeby efekt był mocno zauważalny

https://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html


@iSpofforth: Czy Ty cytujesz tekst, w którym autor mówi, że znalazł w necie 2 (słownie DWA) przypadki wypaleń dotyczące gier? Gościa, który wydał na tv 17k? Gościa, który przez 8,5 miesiąca przegrał 2252h? (2370h razy 95% które wspomina)? Czyli 265 godzin miesięcznie, czyli jakieś 8-9 h dziennie? I nawet po tym czasie to wypalenie jest widoczne głównie na jednolicie żółtym tle? I który doszedł, że mimo to wypalenie wynika nie z gier, ale z menu konsoli z dynamicznym motywem? No tak, jeśli tyle grasz i to dużo z tego w 1 grę, to może faktycznie OLED nie jest najlepszym wyborem, albo przynajmniej nie OLED za 17k pozostawiany na długo w menu konsoli. Dla pozostałych 99,9% graczy mam jednak nadzieję, że to dobry wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°) (liczę na to, bo sam mam OLEDa - LG B9)

Od razu mówię, że chętnie będę się
  • Odpowiedz
@kooolega: Chodzi mi o to żeby mieć świadomość istnienia efektu wypalenia w OLEDach, jak i kiedy się pojawia. Zestawić to z tym jak chcesz używać TV i podjąć racjonalną decyzję.
Moim zdaniem dla zaangażowanego gracza który gra przynajmniej 5h dziennie OLED odpada.
5h x 365 dni = 1800h x 7 lat (cykl życia konsol) daje ponad 12k godzin z grami. Problemem w tym że nie bardzo wiadomo jak OLED będzie
  • Odpowiedz