Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: a serio.. po co Wam w górach lornetka? Rozumiem teleobiektyw coby kozicom zdjęcia robić (albo taka dluuga luneta). Ale taką mini lornetką to i tak nic nie widać przecież.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: a bo kiedyś coś mnie pokusiło ni zabrałem lornetkę w góry. Tylko się odźwigałem (lorneta wojskowa taka). Frajda patrzenia prawie żadna bo jak wypatrzyłem "kozicę" to i tak była za daleko żeby "było ciekawie".
Do takich zabaw pewnie jakaś luneta i statyw a nie "zabawka za 300zl"

Lornetka to pzo 7x45
@DerMirker: 10x50 jest najbardziej uniwersalną lornetką. Jednak jeśli chcesz się skupić na konkretnych punktach, światło 50 nie jest Ci potrzebne. Lornetka z obiektywem 42 - 45 będzie dawała węższy obraz, ale będzie lżejsza.
Nie wychodziłbym poza powiększenie 10. Przy wysiłku, może Ci się za bardzo obraz trząść. Dziesiątka jest optymalna. Taki kompromis między relatywnie daleką obserwacją, a stabilnością obrazu.

Pamiętaj o masie sprzętu. Bo trzymając ją w sklepie lub w domu
@DerMirker: Zapomniałem napisać jeszcze kilku słów odnośnie modelu - kompletnie nie znam DO Discovery. Od 2012 posiadam do użytku ogólnego Delta Optical Entry 10x50, która jest kopia któregoś Nikona - albo EX, albo VII, nie pamiętam. Cena podobna, więc myślę, że w tym przedziale wyjdzie na to samo, bo te chińczyki niewiele się od siebie różnią.

A na swoją Entry nie narzekam. Za te pieniądze do takiego celu okazała się bardzo
@DerMirker: Delta Optical to polska firma - to fakt. Ale chyba tylko seria Titanium jest robiona w Japonii (choć nie wiem czy to aktualne i czy seria Chase też stamtąd nie pochodzi). Cała reszta to chińczyki. Przy czym warto też pamiętać o tym, że Delta kopiuje z dobrych wzorców - tak jak wspomniana wcześniej Entry, będąca kopią Nikona oraz dobrze oceniana seria Extreme, pochodząca od Fujinon FMTR-SX.

Życzę Ci złapania optycznego
@DerMirker: Nigdy nie patrzyłem przez lornetki z zoomem ze średniej i górnej półki. Nawet nie wiem, czy producenci takie coś oferują, więc wypowiem się tylko na podstawie swoich doświadczeń z tanią chińszczyzną z zoomem, którą kupiłem ładnych parę lat temu.

Nigdy więcej zooma. :D

Dodatkowy układ ogranicza światło i obraz staje się ciemniejszy, co uwidacznia się rano i wieczorem, a już najgorzej jak dojdzie do tego zachmurzone niebo. Ponadto im bardziej