Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kurde Mirki o #!$%@? tu chodzi.
Tworząc formatowanie warunkowe i dając formułę do określenia warunków np. =A1>A3 Excel nie traktuje A3 jako cell reference tylko jako wartość i nie chce działać ( ͡° ʖ̯ ͡°) kiedyś się dało, a teraz ani na sharepoincie ani na desktopowym excelu nie działa. Co #!$%@??
#excel
  • 10
@Krzysu: sprawdź w kolumnie obok np B1>B3 czy będzie działało. Jeśli tak, to jak napisane powyżej, masz zdefiniowaną nazwę. Ewentualnie w A3 masz klejoną liczbę/datę jako tekst.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papapapuga: mam fixowane przed kolumną (e.g. $A3) żeby formuła się ciągnęła do dołu. Ale próbowałem z każdą kombinacją ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jgruszka93: nie, to jest świeży plik i nic nie było zmieniane
@debren: te myślałem, że to błąd w formatowaniu ale wszędzie jest ujednolicone jako liczba i dalej nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dzięki Mirasy za odzew, jeszcze się
@Krzysu: Możesz jeszcze screena wrzucić z okienka z formatowaniem i danymi obok, może coś się rzuci w oko.
PS. formatowanie warunkowe jest głupie, jedna z mniej intuicyjnych opcji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@papapapuga: @debren:
Ogólnie to mam funkcję która pobiera fragment tekstu. Ten fragment jest później porównywany z innym parametrem i na jego podstawie komórka ma się zaświecić na czerwono.

Okazało się, że coś z nazwą arkusza się gryzło bo była w nim liczba. Zmieniłem nazwę a wartość komórki przemnozylem przez 1 i już wszystko działa git. #!$%@? akcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)