Wpis z mikrobloga

Wraz z kupnem mieszkania dostałem od dewelopera Fibaro Home Center Lite 3 (starter pack) - pytanie czy jak kupię np. coś takiego: https://www.houseiq.pl/pl/p/Przekaznik-dopuszkowy-2-kanalowy-ZigBee-3.0-TUYA/1045 albo głowicę termostatyczną z ZigBee to czy ja to będę mógł dodać i sparować z centralką fibaro i ustawiać reguły tak jak zrobiłbym to z oryginalnymi elementami fibaro? Czy raczej będzie to bardziej ograniczone i będę musiał korzystać z jakichś dodatkowych aplikacji (np. TUYA)?

Wybaczcie pytanie, ale dopiero rozeznaję temat a jak widzę ile kosztują głowice fibaro to moja cebula płacze.

#inteligentnydom #smarthome #fibaro
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Netrunner:
Dokładnie jak napisał @KeepCalm.
Figaro obsługuje czujniki oparte na technologii z-wave. A ten przełącznik to zigbee. To są dwie różne technologie.
Szukaj czegoś pod z-wave
@KeepCalm: @BoKoR: Faktycznie macie racje, Fibaro od wersji Home Connect 3 co prawda wspiera ZigBee, ale Home Connect 3 lite (który posiadam) niestety wspiera tylko z-wave.
No nic, szkoda bo z-wave jednak znacznie droższy, ale centralka Home Connect 3 kosztuje 2000 zł, więc jednak pozostanę przy z-wave, bo brakuje mi raczej jeszcze tylko 2x głowic, 2x switcha do świateł i czujki ruchu. Dzięki za pomoc :)