Wpis z mikrobloga

Mirki, a powiedzcie mi jak to jest z tym dockiem - powinniśmy go odłączać z sieci po zakończonej grze na TV, czy też cały czas może być podłączony do prądu i telewizora?

No i kluczowe pytanie, czy trzeba wyjmować konsolę po rozgrywce, tak aby bateria się ciągle nie ładowała i nie zniszczyła?

#nintendoswitch
  • 9
@Nothingt0wn: Pytanie o tyle zasadne, że tutaj mamy konsolę przenośną na baterię - z życia laptopów wiem, że niektóre modele mają (miały?) problem, gdy były ciągle podłączone do prądu. Do dziś mam w domu laptopa, który na baterii nic nie pociągnie, właśnie przez to ciągłe podłączenie do prądu.
@DwaKolory: mój od 2017 głównie był w doku, trochę poleżał w szafie, raz czy dwa rozładował się do zera i nadal działa dobrze, kilka godzin można pograć. Laptopa też trzymam 24/dobę podłączonego i z baterią nic się nie dzieje (dell g5)
@_kapsel: Wiesz, wydaje mi się, że ten problem nadal jako tako występuje, tylko dzisiaj różni producenci wprowadzają zabezpieczenie, że np. jak bateria ma 90% i jest podłączona, to ładowanie jest wstrzymane. Możliwe, że i tutaj to wprowadzili.

@ebson: O, i to jest konkret :) Wielkie dzięki za tę informację!
@DwaKolory: Docka zostawiasz. Konsolę odpinasz jak się cykasz o baterię. Chociaż uczciwie to chyba zoptymalizowali proces ładowania bo nikt nie zgłasza problemów z umierającymi bateriami.

Niektóre laptopy np biznesowe też mają optymalizację procesu ładowania w postaci progów ładowania baterii. Np wystarczy ograncizenie ładowania akumulatora do 80% i ustawienie ładowania go do 100% raz na miesiac by znacząco wydłużyć jego żywotność. Konsola może cię oszukiwać, że jest naładowana na 100% podczas gdy