Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
P0czta p0lska at its finest.
Dwie przesyłki zamówione w odstępie tygodnia, obie niedostarczone, nawet ciulom awiza nie chce się zostawić w skrzynce. Człowiek czeka na przesyłkę jak głupi i po czasie sprawdza, że czekają na odbiór w placówce. A jak mam tam iść to mnie strzyka. Że też oni jeszcze nie zdechli...
Ps. Nie było opcji kuriera czy inpostu, niektórzy ludzie nadal w komunie.
#zalesie #pocztapolska
  • 4
@tasak:
List czy paczka?

ps.
Awizo może być elektroniczne, jak nadawca podał nr telefonu lub adres e-mail. Wtedy nie ma już papierowego awizo.

ps2.
Kurier ma płacone od doręczonej paczki, za awizo mu nie płacą. Co innego listonosze.

ps3. Poczta ma dwa rodzaje przesyłek, te będące uslugą powszechną (które świadczy na postawie ustawy i które państwo powinno refundować, ale tego nie robi) oraz usługi kurierskie, które świadczy na zasadach wolnorynkowych (tu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gyarados: zgłosiłem reklamację dwóch przesyłek, ale już teraz wiem, że gónwo z tego będzie
@pcela: list i paczka bez elektronicznego awiza, chyba że samo allegro jest już w sobie awizem. Tak czy inaczej powiadomienia o awizacji nie dostaje, sam muszę sobie sprawdzić co się dzieje z przesyłką
@tasak:
Dla listu poleconego, to awizo jest jeszcze tradycyjne, tylko paczki mają je elektronicznie (sms lub e-mail).

Reklamację składaj do sprzedawcy, to jemu płaciłeś za dostawę, a nie Poczcie. Oczywiście możesz zgłosić skargę na brak awizo w skrzynce.

ps.
Powinieneś dostać powiadomienie o nadaniu przesyłki, przekazaniu do doręczenia oraz ewentualnie o awizacji. Może to być sms lub e-mail (w zależności co podał nadawca). Dla paczki powinien też przyjść kod odbioru.