Wpis z mikrobloga

ponad metr. Druk zrobiony na 9 części.

@Kamilos01:
A to nieźle wyszło klejenie, bo nie widać na pierwszy rzut oka łączeń. Jaką dyszą drukowałeś? 0,4, 0,6 czy może jakieś ekstremum typu 1 mm?
  • Odpowiedz
dysza 0,4mm, warstwa 0.28,

@Kamilos01:
Matkobosko, broda by mi do ziemi wyrosła i osiwiała gdybym miał to drukować na swoim stareńkim Enderze 3 (o ile by się dysza nie przytkała kilkanaście razy w międzyczasie). Nie wiem dlaczego, może to wina taniego filamentu ale poniżej 0,6 mm nie mogę sobie poradzić z zatykaniem się dyszy. Na 0,4 mm mam problem żeby wydrukować benchy'ego w naturalnej skali za pierwszym podejściem a od 0,6
  • Odpowiedz
@Kamilos01:
Hotend przerabiałem już kilak razy, bo właśnie miałem problemy, że wywalało przerwę między bowdenem a dyszą. Teraz mam założone Volcano i w pełni metalowy heatbreak więc styk w głowicy jest pewny. Skłaniałbym się jednak w kierunku zanieczyszczeń w filamencie bo zwykle pomaga przetkanie struną - wyskakuje korek i schodzi nadmiar plastiku pod ciśnieniem. Dysza oczywiście zmieniana kilka razy na inną i przy < 0,4 mm zawsze to samo, jedyny wspólny
  • Odpowiedz
@smk666: a to widze, że sparzyłeś się 3D Active :D Akurat z nim jest na dwa razy, raz kupisz dobrą szpulkę, a drugim razem będzie pluło. Akurat sam posiadam A10, ale po bardzo ciężkich modach, więc z oryginału nie została nawet obudowa, więc teraz mam dobry ekstruder, jak coś nie idzie, to go dokręcam i wtedy pójdzie :D A tu masz moje rzeczy, tez na 0.28 lub 0.32 drukowane https://www.instagram.com/janekprzeklasa/?hl=pl
  • Odpowiedz
sparzyłeś się 3D Active

@Ovitz_bb:
Tak dokładnie, 3D Active i Fiberlogy Easy PLA (choć ten drugi jest lepszy, więc większość już zużyta) a że mam jeszcze kilka kilo kupione razem z drukarką parę lat temu to trzeba zużyć nim kupię coś nowego bo już nie mam miejsca na chowanie nowych szpuli.

A wydruki pierwsza klasa, ja to raczej jakieś proste techniczne rzeczy drukuję - obudowy, jakieś elementy mechaniczne czy części do
  • Odpowiedz
@smk666: teraz jadę praktycznie na Fiberlogy, a ja jeszcze biorę w bardzo dużych ilościach, więc u mnie jak coś, to zalegają resztki. Z czujnika konca filamentu już nawet zrezygnowałem, bo po miesiącu przeciera się górna kopuła :D

A dziękuję, na instagramie lądują tylko poboczne wydruki, bo w domu i do warsztatu to drukuję bardzo dużo rzeczy typu zaślepki, maskownice, uchwyty, jakieś pierdoły do domu. No a coś co wymaga wysokiej precyzji,
  • Odpowiedz