Wpis z mikrobloga

@ediz4: emm, prawdziwy kult Bandery jest tylko na Zachodzie Ukrainy. Reszta daje się sobą manipulować, nie mając świadomości historycznej. Moi znajomi z Krzywego Rogu, Mikojałowa ba nawet z Kijowa mieli albo wywalone na historię, albo nie lubili banderowców. Znam ten temat, bo nie raz rozmawiałem z rodakamii
  • Odpowiedz
Jaką niechęć skoro tam są ulice na ich cześć a ichniejszy sejm uchwalił penalizacje ich krytykowania?


@ediz4: no I? U nas Sejm też uchwala różne dziwne rzeczy, mimo sprzeciwu społeczeństwa. Nie zdajesz sobie z tego sprawy?
  • Odpowiedz
@melquiades: Dziwnym trafem są to ci sami eksperci od:
- niedziałających szczepionek
- granicy z białorusią
- wyborów w usa&donalda trompki
- niepopierania strajków bo ktoś użył wulgarnego słowa
- wolnych mediów vide TVP bo TVN manipuluje jeszcze bardziej

hmmm... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ejsap_kupno nie widzisz różnicy pomiędzy "nie lubimy" Kaczyńskiego, a "nie lubimy" Bandery? czczenie miernego prezydenta vs czczenie zbrodniarza wojennego xD obaj nie zasługują na ulicę swojego imienia, jednak z kompletnie innych i kompletnie nieporównywalnych powodów. Mimo wszystko bardziej rozumiem organ który nadał ulicy imię Kaczyńskiego (czego nie popieram), niż ukraiński odpowiednik tego organu który poświęcił ulicę Banderze xD ulic nie nadaje się na zasadzie "tego wszyscy lubią więc nazwiemy po nim ulice"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@melquiades: właśnie co jest w tym wszystkim najgorsze - według Motyki czynny udział w mordach na Polakach brało udział około 1 procent Ukraińców będących do 1939 roku obywatelami polskimi - jeden procent.

Tymczasem śmierdzące onuce przemilczają to co z Polakami i nie tylko z nami wyczyniało bolszewickie bydło do którego dziedzictwa odwołuje się ten zbutwiały, biało-niebiesko-czerwony chlew.
  • Odpowiedz
@melquiades: przez takie myślenie jak twoje blokowano wiele razy inicjatywy na rzecz upamiętnienia ofiar wolynia. Nawet z grobu nieznanego żołnierza w Warszawie usunięto Bircze (!). Ja mam znajomych Ukraińców i wielu z nich uważa że Bandera to nie bohater i ja nie wrzucam wszystkich do jednego worka ale zamykanie ludziom ust a jednocześnie pozwalanie na żarty z Rosjan to hipokryzja. A to że w tym momencie ktoś pisze takie rzeczy to
  • Odpowiedz
Uaktywnione trolle to lepszy prognostyk agresji niż zbieranie wojsk na granicy xD

To drugie to cześć polityki, a to pierwsze działań wojennych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bogeedan: z tymi ukraincami ratujacymi polakow jest troche jak z polakami ratujacymj zydów w czasie wojny. Te fakty nie sa zupelnie znane w PL. Musicie jako narod ziomeczku zadbac o popularyzacje tych okolicznosci.

Swoja droga dziadek walczyl w powstaniu warszawskim, byl w obozie koncentracyjnym a tuz po wojnie walczyl z bandami upa na wschodzie. Sroga tam musiala byc rzeź zarowno po stronie polskiej jak i ukrainskiej skoro wolal mowic o obozie
  • Odpowiedz
ojej żebyście się tak wszyscy nie posrali, było-minęło a skłócanie Polaków i Ukraińców jest po myśli tylko jednej strony - paskudnych śmierdzących kiłą i onucami kacapów. mam głęboko w dupie Banderę, Wołyń i ukraińskich nacjonalistów bo to nie oni stanowią zagrożenia dla Polski - stanowi je za to ruski bandyta ze swoim #!$%@?łym pasożytniczym krajem pełnych pijaków i złodziei. Ukrainę należy dozbrajać i pompować kasą tak aby trzymać ruski syf w swoich
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: no dla mnie każdy ratujący skrzywdzonych to mini-bohater. Może właśnie o takich ludzi kiedyś będzie głośniej niż o totalitarną organizację nacjonalistyczną.
Z tego co wiem to banderowcy też nigdy nie mówili o Wołyniu. Raczej nie byli z tego dumni ale pewnie szli na spowiedź do księdza i już po grzechach ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak sobie to wyobrażam
Swoją drogą ludzie którzy na własne oczy wiedzieli
  • Odpowiedz