Wpis z mikrobloga

Dziwna sprawa mirki. Ze strony szczepnienia.pzh.gov.pl, konkretnie tej: https://szczepienia.pzh.gov.pl/najlepsza-szczepionka-przeciw-covid-19-to-ta-ktora-masz-szanse-sie-zaszczepic/

...zniknęła dzisiaj informacja o skuteczności klinicznej szczepionek na #koronawirus w ochronie przed hospitalizacją i zgonami!

Kopia google z dzisiejszej nocy jeszcze zawiera akapit dot. skuteczności

#szczepienia #covid19
banan11 - Dziwna sprawa mirki. Ze strony szczepnienia.pzh.gov.pl, konkretnie tej: htt...

źródło: comment_1638185055PdxqAN8TrrYbntZIcw6lkx.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@banan11: czy ty specjalnie śledzisz informacje na stronach rządowych, żeby wyszukiwać takie rzeczy i upatrywać w tym spisku?

Dżizas, ludzie. Wystarczyło się zaszczepić, to by to wszystko was już dawno przestało przejmować.
  • Odpowiedz
@banan11: "Skuteczność kliniczna i efektywność szczepionki to dwa różne spojrzenia na tę samą szczepionkę. Oczywistym jest, że efektywność szczepionki zwykle jest niższa niż skuteczność badana w kontrolowanych warunkach badania klinicznego, chociażby ze względu na liczne czynniki zaburzające, takie jak: organizacja szczepień, zaburzone schematy szczepień, występowanie kolejnych wariantów krążącego patogenu."

Ale jak była promocja szczepionki to powoływali się na skuteczność kliniczną. Niezły fikołek odwalili ( _)
  • Odpowiedz
czy ty specjalnie śledzisz informacje na stronach rządowych


@Bover: nie, miałem ją dodaną do zakładek i dzisiaj ktoś zapytał mnie o skuteczność. Zerknąłem i czegoś mi brakowało. Tak wyszło ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz