Wpis z mikrobloga

@yhbgrobdoivbvwamsv: Nie do końca.
Znajomi na zagranicznych pensjach po roku+ w Polsce wracają na emigrację bo "szaro, smutno i wszyscy #!$%@?".

Z drugiej strony ja, która nie byłam w PL półtora roku i cieszę się jak nienormalna ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@MallaCzarna

Z drugiej strony ja, która nie byłam w PL półtora roku i cieszę się jak nienormalna ¯_(ツ)_/¯


Myślę, że to uczucie nostalgii pojawia się głównie wśród tych których główną motywacją opuszczenia kraju był wyjazd zarobkowy lub generalnie spędziły większość swojego życia lub większość dorosłego życia w Polsce. Ogólnie jednak, to mnie ta początkowa ekscytacja urlopem w Polsce zwykle przechodziła już po niespełna tygodniu pobytu ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@vcredist: bo zaczyna ci pewnie wchodzić nostalgia i różowe okulary, kiedy jednocześnie przyzwyczaiłeś się do rzeczywistości w Niemczech - jak wrócisz na dłuższy moment do Polski to ci pewnie przejdzie, bo znowu zderzysz się ze ścianą
  • Odpowiedz
@MallaCzarna: Ja tam nie wiem co wam przeszkadza w Polsce oprócz beznadziejnych zarobków.
Morze niziny góry czyli każdy znajdzie coś dla siebie. W sumie wszędzie blisko. Nikt na żywo nie wpitala Ci się w życie. Chcesz z kimś obcym pogadać to w sumie zawsze się ktoś znajdzie. Nie chcesz z nikim rozmawiać to praktycznie nikt nie będzie na ciebie zwracał uwagi.
Klimat ani jakiś bardzo gorący ani zimny więc da
  • Odpowiedz
@MallaCzarna: Warto zacząć od siebie (nie twierdze, ze Ty nie). Ja jakiś czas temu zacząłem bieganie i w parku jak głupi szczerze ryja do wszystkich kogo mijam, macham dzieciom które mi się przyglądają. Niewiarygodne jak uśmiech zaraża i jak ciepło 90% tych ludzi reaguje.
  • Odpowiedz
@MallaCzarna Ja na Polskiej pensji, mieszkam w wielkiej płycie, ale mi się tu podoba. Przeciez Polska nie jest jedynym krajem, gdzie jest szaro w okresie zimowym. Niektórzy to tak przedstawiaja, jakby tu cały rok tak było.
  • Odpowiedz