Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam problem, muszę opłacić akcyzę od auta sprowadzonego z USA (uszkodzonego), ale szkopuł tkwi w tym, że auto zostało już naprawione ...
Zleciłem to firmie, która pośredniczyła w sprowadzeniu auta, " ich "rzeczoznawca wykonał opinię, na której podstawie opłaciłem akcyzę, opinia została zrobiona " zdalnie ", zdjęcia zostały dodane z aukcji i Urząd Skarbowy odrzucił mi tę opinię, argumentując, że ona się nie nadaje ...
I teraz mam problem, bo auto jest już naprawione, nie mam faktur za wszystkie części oraz robociznę, kontaktowałem się z innym rzeczoznawcą i powiedział, że w mojej sytuacji jedynym rozwiązaniem będzie zapłacenie akcyzy naliczone na podstawie wartości katalogowej nowego auta z tego rocznika, bo zrobienie opinii po naprawie auta urząd zawsze może odrzucić :/
Ok, ja rozumiem, że nie wszystkie koszty jestem w stanie udokumentować, ale nie może być tak, że muszę płacić za akcyzę jak za nowe auto w momencie, w którym wartość uszkodzonego auta nie wynosiła więcej niż 50 procent nowego :/
#pytanie #problem #pytaniedoeksperta #prawo #akcyza #urzadskarbowy #samochodyzusa
  • 8