Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeździł ktoś, bądź jeździ na całorocznych na napędzie RWD? Jak z jazda po śniegu? Obecnie mam zjechane całoroczne imperiale i ślizgam się jak #!$%@? xD Wcześniej miałem przód napęd i nowe całoroczne nokiany i jeździło się poprzedniej zimy całkiem znośnie, mieszkając w górach i jadąc po drogach nieodśnieżonych.

#motoryzacja #rwd #opony #zima
  • 13
@kreA jeździłem kilka lat temu i było ok
parkowałem wtedy pod taką stromą górkę to dopiero przymarzający błotny śnieg prawie mnie pokonał
o lodzie nie mówię bo to oczywiste
@kreA: mam 4x4, ale bodajże 60% momentu na tył. Michelin Crossclimate+ jeżdżą jak niezłe opony sezonowe. Tylko trzeba uważać, żeby nie kupić leżaków bez plusa, bo według znajomego, który pracuje w Michelin, miały problem z trzymaniem ciśnienia. Ale od kilku lat już ich nie produkują, więc raczej ciężko na nie trafić.
@kreA: Mam Michelin Crossclimate i generalnie sprawują się super, ale zależy w jakich warunkach się poruszasz, u mnie to 90% miasto, na świeżym mokrym śniegu jest trochę gorzej, ale za to przy wyłączonej kontroli trakcji jest masę frajdy ;) Byłem na nich na Palenicy Białczańskiej w marcu, gdzie było sporo rozjeżdżonego śniegu na drodze i dały radę, ale mimo wszystko w górach pewniej bym się czuł na zimówkach.
@kreA: na zimę zakładam drugi komplet kół z oponami całorocznymi Imperial, na których kupiłem auto. Szkoda mi się ich pozbyć bo są z 2017 roku i mają jeszcze sporo bieżnika, natomiast słabo radzą sobie z ruszaniem z miejsca. Wystarczy, że jest trochę pod górkę i jest problem. Do RWD wolałbym jednak zimówki...