Wpis z mikrobloga

Biegówki
Cześć Wam,
Powoli zbliżamy się do rozpoczęcia sezonu zimowego.
W zeszłym roku na spróbowanie kupiłem sobie najtańsze możliwe biegówki do spróbowania (jakieś produkcji radzieckiej jeszcze).
Zabawa mi się spodobała, lecz jedna rzecz mnie zastanawia.
1) Jako, że - ogólnie rzecz ujmując - jestem dość sprawny, to na nartach poruszam się dość wolno. Dość powiedzieć, że moja dziewczyna, którą uczyłem jeździć na biegówkach (też jakieś stare, z wiązaniami NN75) jeździ na tych nartach szybciej ode mnie. Gdy byliśmy w Jakuszycach, nawet osoby pierwszy-drugi raz jeżdżące poruszały się szybciej na sprzęcie wypożyczonym z wypożyczalni.
Z czego może to wynikać? Technika nie jest aż taka fatalna, narty wydają się być dobrane w miarę ok 195cm długości, na 178cm i 80kg narciarza ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może i mogłyby być ciut dłuższe, ale już bez przesady.
Może po prostu narty felerne i lepiej je wymienić? Mogę podesłać fotkę jak wyglądają na spodzie.
2) Jeśli wymienić to takie Peltoneny będą wystarczające? Narty Peltonen . Jeśli tak to który typ wiązań zamontować?
3) Jeżdżę i jeździć będę u siebie gdy będzie śnieg (Bydgoszcz here, wiec śladów brak), wiec pewnie wyjdzie przy dobrych wiatrach kilka razy, a do tego Jakuszyce 1-2 razy do roku, zatem nie potrzebuję żadnego pro sprzętu za miliony monet.
Nie chodzi mi o rywalizację, lecz po prostu chcę odczuwać większą frajdę.

#narciarstwo #narty #gory #zima
#biegowki
  • 5
@w00nski: Narty z łuska tez trzeba smarować, śnieg lubi się kleić do łuski, jeżeli chodzi o wybór nart biegowych to je się dopasowuje do wagi. Jeżeli jeździsz tylko po torach to musisz zwrócić uwagę by narta miała max 60mm w najszerszym miejscu żeby się do toru zmieściła. Wiązania do śladowek NNN lub Salomonowe SNS, buty musisz dopasować do wiązania bo one nie są ze sobą kompatybilne. O nartach peletonen nie mogę