Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RunAway268: Włosi robią to na patelni z odrobiną wody z gotowania makaronu. Ten proces miał nawet jakąś włoską nazwę.
Polecam kanał: Vincenzo's Plate na youtube :-)
  • Odpowiedz
@enzojabol: właśnie dobrze jest. Miesza się dopiero ewentualne na głębokim talerzu po nałożeniu, a nie robi papkę w garnku.


@RunAway268: U ciebie w domu może tak. W każdej restauracji, w całych Włoszech dostaniesz makaron już wymieszany. Chodzi o to aby sos dobrze obkleił makaron i żeby makaron jeszcze trochę „wypił” tego sosu. A papką ci wyjdzie jak makaron rozgotujesz.
  • Odpowiedz
@enzojabol: chłopie to jest spaghetti domowe, proste, szybkie i dobre, na bazie fixa zapewne (ja dodaję jeszcze passatę z ziołami, cebule etc), a ty wyjeżdżasz tu z jakimiś Wlochami i że tylko u mnie w domi tak się robi XD Uwierz mi że spaghetti polonaise tak właśnie robi się w większości polskich domów. Jak będę miał ochotę na włoskie spaghetti bolognes z minimalną ilością mięsa to udam się do włoskiej
  • Odpowiedz
@RunAway268: No spoko, czaje ze domowe i proste ale czy to znaczy że nie może być jednocześnie dobre i smaczne? :) co to za argument w ogóle? Tak jak ten, że w większości domów tak się robi? No w większości domów robi się źle. I to nie źle dlatego że tak jakiś Włoch kiedyś powiedział tylko ten sposób przygotowania daje w efekcie po prostu smaczniejsze danie :)

Chociaż może to
  • Odpowiedz