Wpis z mikrobloga

TopsCNC HEAVY

Kolejna aktualizacja + mały test w kawałku drewna :)

Ostatnio udało mi się:
-Dodać 3 czujniki krańcowe, mocowane na wydrukowanych podstawkach. Ale żeby nie było zbyt łatwo to podczas testów wyszło że odbierają one ogrom zakłóceń i maszyna nie mogła się wyzerować. Pomogło dodanie rezystorków podciągających + kondensatorek na każdej linii aby filtrować trochę śmiecia. Teraz działa. Jeszcze był problem z osią Z, bo płytka była skonfigurowana inaczej i pod złączem od czujnika był sygnał sterujący silnikiem Po zmianie w konfiguracji wszystko gra.
-Zaktualizowałem program sterujący ploterem, bo okazało się że mam jakąś antyczną wersję. Najnowszy GRBL to 1.1h.
-Dodałem przekaźnik do wrzeciona i schowałem go do wydrukowanego pudełka. Tak aby nie było ryzyka, że pojawi się gdzieś napięcie 230V. Tutaj też był mały problem bo płytka z przekaźnikiem jest sterowana sygnałem niskim ale w konfiguracji udało się to odnaleźć i odwrócić logikę.
-Wielki porządek z kablami, dodałem też gniazdko elektryczne 230V aby w razie potrzeby łatwo odpiąć frezarkę i wykorzystać ją tak jak przewidział to producent.

Mimo że jeszcze kapkę pozostało do zrobienia to kusiło mnie odpalenie maszyny i przetestowanie na kawałku drewna ... i o tym jest filmik niżej

https://youtu.be/N4ZGOhZo44o

Takie ustawienia na pierwszy raz:
Frez 4mm
Obroty 2 na 6 stopniowej skali
Posuwy 10mm/s
Głębokość frezowania 1mm

Spamuję na temat tego plotera pod tagiem ==> #dmmototopscncheavy <==

#topscncheavy #dawidmechatronik #cnc #arduino #druk3d #diy #freecad #cncjs #grbl #frezowanie #tworczoscwlasna #chwalesie #tworczoscwlasna #diy
DMMotoAdventures - TopsCNC HEAVY

Kolejna aktualizacja + mały test w kawałku drewna...
  • 7