Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam jakiejś planszówy na minimum 4 osoby na prezent dla rodzinki. Nie byłoby dużego problemu ze znalezieniem czegoś, ale okazało się, że jedna z osób nie trawi gier fantasy i sci-fi. Miałem masę pomysłów, ale uwzględniając te kryterium, to się okazuje, że już nie jest tak kolorowo. Jakieś propozycje? Budżet do 150, max 200zł

#planszowki #gryplanszowe #grybezpradu
  • 27
  • Odpowiedz
@venomik: @heavenshill: Szczerze, to sam do końca nie wiem. Do tej poli grali w osadników z catanu, wyścig szczurów, klasycznie monopoly i jakieś prostsze karciane gierki. Poziom trudności dla nich, to myślę max średniozaawansowany.
  • Odpowiedz
@Burkpurk: podbijam Everdell, bardzo przyjemnie się gra, chociaż potrafi być długo ;) 7 cudów to oczywista propozycja, fajne są jeszcze przygodówki typu "górą i dołem" albo "bliżej i dalej".
  • Odpowiedz
Everdell


@sphinxxx: poza grafika ta gra nie ma nic

Do tej poli grali w osadników z catanu, wyścig szczurów,


@Burkpurk: osadnicy catanu to euro więc warte polecebia: wsiąść do pociągu, Puerto Rico, carcassone, sagrada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Burkpurk: Z kooperacyjnych Pandemic - tego jest kilka wersji. I np. legacy byłoby ok, ale już powyżej budżetu.
Tak to Kolejka i Pociągi (gdzie to pierwsze nie ma z pociągami niczego wspólnego :D)
  • Odpowiedz
@heavenshill: wtrące się.

Jak dla mnie to całkiem poprawny, rodzinny worker placement z fajnym budowaniem miasta i kombieniem kart bez wywierania na innych graczy presji, że czegoś nie zdążą zrobić.
  • Odpowiedz