Wpis z mikrobloga

Powiedzcie proszę, czy Waszym zdaniem moja weterynarz jest kompetentna.
Około miesiąc temu psina (teraz 4.5 mies) miała szczepienia na te zakaźne i przy okazji wizyty moja mama poskarżyła, że psina dużo liże się po sikawce, zwłaszcza po sikaniu.
Wet powiedziała, że niewykształcony jeszcze srom i tak będzie do cieczki, a do tego czasu psikać octaniseptem. Pierwszy raz usłyszałam, że u psa w ogóle może być taki problem. Mama zastosowała się do rady, psiknęła nim gazę i potarła psinę gdzie "powinna". Chwila minęła i psisko zaczęło niemal po suficie skakać, musiało strasznie piec i kazałam zmyć.

Więcej tego nie używa, na razie jak przemywa to wodą z rumiankiem, a ja szperam od tamtej strony po necie za podobnym przypadkiem, bo druga wetka też powiedziała, że coś jest niewykształcone i dlatego bakterie w środku swędzą. wtf, głupie że nie ma żadnej rady do cieczki.

No a dziś miało być szczepienie na wściekliznę i krople na pchły, pierwszy raz coś na pchły, bo rodzice ciągle się upierali "nie ma pcheł przecież". No i weterynarz sprawdziła sierść psa i powiedziała że nie ma pcheł. No jak to tak sprawdzić gołym okiem? Moja poprzednia psina od małego była na regularnych kroplach, jak była obsuwa z rzadka i sprawdzałam swędzące miejsca to nie było ich widać, a po kroplach była poprawa mimo to. Psina się drapie dużo po ciele, z tygodnia na tydzień częściej i w coraz nowszych miejscach.
Weterynarz ot tak orzekła że to nie pchły, krople zbędne, bez żadnych badań krwi ani nic podała antybiotyk i tabletki przez tydzień i szczepienie na wściekliznę przełożyła o tydzień.

Nie wiem, czy ona nie szkodzi tej psinie.
#psy #weterynaria #weterynarz #pieski
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Missudi: moje psy ani dorosły, ani młody nigdy nie były na kroplach na pchły. Jedynie odrobaczenia, szczepienia i ochrona przeciwkleszczowa z takiej profilaktyki.

Jak by mi się pies tak dziwnie bez wyraźnego powodu drapał to bym zastanawiła się mocno, czy to nie alergia pokarmowa.

A co do wetów to ja gdy nie jestem czegoś pewna to zwyczajnie się konsultuje gdzieś indziej i raczej szukam specjalistów do danych problemów. Np do okulisty
@Missudi: @dziecielinapala: ale srom jest delikatny. Skoro pies zareagował, to najprawdopodobniej jakaś przyczyna musiała być.
Zamiast zwalać na niewykształcony srom, zbadałabym mocz i sprawdziła czy z pochwy nie ma jakichkolwiek upławów.

Na co pies dostał antybiotyk?
Nie ma pcheł, nie ma kropel, to logiczne. Pies się drapie z emocji, przez nużycę, świerzb, alergię pokarmową, alergię środowiskową, suchą skórę od źle funkcjonującej tarczycy lub niedoboru tłuszczu w diecie
@Missudi: @dziecielinapala: octenisept jest lekiem i tao się go powinno używać, jak lek na konkretną rzecz.
Nawet na ulotce masz napisane, żeby uważać z długoterminowym stosowaniem...
A ogólna zasada jest taka, że jeśli nie ufasz wetowi, to szukaj innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziękuję wszystkim, plusikuję

czy to nie alergia pokarmowa.


@mikaliq: no właśnie rozważałam, zmieniłam z royala na acanę powoli, potem z acany na eden i nie było różnicy, chyba że to ten eden też szkodzi, spróbuję kupić jakąś dla alergików może.

U nas na kleszcze jest ogród wypsikany i ich nie mamy, a na zewnątrz chodzimy po samym betonie. Ale fajnie, że w takim razie istnieją opcje nie zakrapiania, na grupie fb
@deptacz_gnoju: oki :) Jak przejdzie.
No diagnozy nie napisała/nie powiedziała. Jedynie że bakterie z niewyrośnięcia i dopiero za drugą wizytą leki na stan zapalny, ale bez szczegółów.

Moje wątpliwości były stąd, że z moją poprzednią sunią często nie trafiały z diagnozami/leczeniem za pierwszym czy drugim razem, w tym z rakiem.
To może być młodzieńcze zapalenie pochwy. U naszej to tez podejrzewali, mieliśmy używać rivanolu. W sumie po cieczce jej przeszło. Nasza jest tez alergiczką, również na Acanę złe zareagowała wiec od siebie mogę polecić Brit Care. Nic a nic jej nie jest, kupy ładne, zero alergii ;)