Wpis z mikrobloga

hej Mirki #programista15k i #programista30k, zastanawiam sie czy kupic sobie dostep do szkolenia DNA(droga nowoczesnego architekta https://droganowoczesnegoarchitekta.pl/ ), nie ma nowej czwartej edycji, ale jest mozliwosc zakupu dostepu do materialow z poprzednich edycji za 2799 brutto z okazji black frinday. Warto? Przegladajace agende nie ma tam nic o co jakos bym sie nie odbil w praktyce albo na konfie/webinarach, no ale moze jednak warto przerobic takie szkolenie w celu usystematyzowania swojej wiedzy?:) jakie macie opinie o DNA?
  • 20
@bin-bash: naprawdę ktoś się jeszcze łapie na Aniserowicza? xD rozumiem, jeszcze nowicjusze mogli się nabrać na te jego kursy Gita, ale żeby programiści15k się nabierali na te kursy architekta jak stare baby na garnki to już przechodzi moje pojęcie


@bart40404: to chlopaki z bottegi prowadza (Pilimon, Szydlo, Kubrynski)
@bin-bash: ja tu na stronie widzę, że jakiś udział ma w tym Aniserowicz, więc ja bym się kilka razy zastanowił po tym jak sprzedawał kursy z Gita za grubą kasę z treścią, którą może każdy znaleźć za darmo w internecie
@bin-bash: "Kurs IT" z Polszy za 2,8k xD Moze jeszcze bootcampik jakiś do tego? Nie wierzę, koniec 2021 a ludzie się jeszcze łapią na takie rzeczy.


@Hatespinner: co jest zlego w kursach IT z Polski? nie slyszales np o kursach z bottegi? malo obeznany chyba jestes :-)
@bin-bash: Na przykład, że za pieniądze robisz dowolne szkolenie z AWS, którego przydatność dla ciebie i z perspektywy przyszłego pracodawcy jest wyższa. W sumie ciężko mówić o przydatności czegoś, co ma mniej zastosowania niż ulotka z McDonalda.

No i nie słyszałem, niestety moje 11 lat w branży, w europejskich firmach nie pozwoliło mi na poznanie polskich sekretów IT. xD
@bin-bash: Na przykład, że za pieniądze robisz dowolne szkolenie z AWS, którego przydatność dla ciebie i z perspektywy przyszłego pracodawcy jest wyższa. W sumie ciężko mówić o przydatności czegoś, co ma mniej zastosowania niż ulotka z McDonalda.

No i nie słyszałem, niestety moje 11 lat w branży, w europejskich firmach nie pozwoliło mi na poznanie polskich sekretów IT. xD


@Hatespinner: kursy z AWS(cloud guru) i certyfikaty z AWS juz mam.
znasz spolecznosc z PL jezeli chodzi o konfy itp.:)


@bin-bash: Nie znam żadnych społeczności, interesuje mnie sam materiał, który jest za darmo w necie i czy kwota na kontrakcie się zgadza. Ale jak ktoś chce robić coś dla sztuki, to może płacić, poznawać prowadzących, etc. Nikt nikomu nie mówi jak ma żyć. XD
W sumie ciężko mówić o przydatności czegoś, co ma mniej zastosowania niż ulotka z McDonalda.


@Hatespinner: Aniserowicza pomińmy, nie kupuje bo nie trawię, ale twierdzenie, że tematyka kursów Bottegi jest bezużyteczna, to robienie z siebie błazna. No chyba że tych z tych co #!$%@? kod byle jak, byle linijek przybywało, to wtedy wporzo, tylko z nami nie gadaj xD

moje 11 lat w branży, w europejskich firmach


nie wiem na kim
@bin-bash: Nie znam żadnych społeczności, interesuje mnie sam materiał, który jest za darmo w necie i czy kwota na kontrakcie się zgadza. Ale jak ktoś chce robić coś dla sztuki, to może płacić, poznawać prowadzących, etc. Nikt nikomu nie mówi jak ma żyć. XD


@Hatespinner: przypuszczam, ze programujesz w jakims C/C++ lub ewentualnie skrypty w pythonie, a moze devopsujesz i klepiesz terraformy/cloudformation. Raczej nie soft biznesowy z rozbudowana domena skoro
przypuszczam, ze programujesz w jakims C/C++ lub ewentualnie skrypty w pythonie, a moze devopsujesz i klepiesz


@bin-bash: Jak przypuszczasz tak jak kodujesz to widać ile są warte te kursy. xD

A europejskie firmy to w większości gówno jeśli chodzi o projekty, porównując do projektów ze stanów.


@fortySeven: Jakbyś przyszedł do jakiejś firmy ze stanów i powiedział, że robiłeś zajebiste kursy z płatnej polskiej stronki, to by cię zabili śmiechem na
ale twierdzenie, że tematyka kursów Bottegi jest bezużyteczna


@fortySeven: Swoją drogą to wymyślasz jakiegoś chochoła i go sam obalasz. No #!$%@? programista z ciebie nie będzie z takim brakiem analitycznego myślenia.

to wtedy wporzo, tylko z nami nie gadaj xD


@fortySeven: Ale to ty dzwonisz xD
Lepsi nekrofile niz idioci mowiacy o czyms, o czym nie mają pojęcia, udajac ekspertów


@fortySeven: Czyli jesteś gorszy od nekrofila według ciebie. Pewnie masz rację skoro piszesz takie bzdety. XD No i ciągle ty dzwonisz.
@bin-bash: Powiem tak: żeby usystematyzować wiedzę jest ok. Dla mnie ten kurs jest zbyt ogólny, wolałbym za tą kasę kupić książki które głębiej wchodzą w tematy. Nie stałem się lepszym devem czy architektem dzięki temu kursowi, ale nie mogę powiedzieć, że jest zły.