Wpis z mikrobloga

@Amestris: moi dziadkowie odkąd pamiętam tak robią jak gotują ryż. Zawijają garnek w ręcznik, gazety i pod pierzynę, ale z ziemniakami się nie spotkałem - podejrzewam, że działa tak samo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BillyGugu: No i w sumie jak dla mnie to odsmażane ziemniaki są niczym świeże dopiero ugotowane, a takie spod ręcznika które stoją już 20 min na przykład utraciły trochę ciepła i są takie ni to ciepłe, ni to zimne XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Limonene: No u mojego niebieskiego jego mama tak robi. Tylko w sam ręcznik zawija. Może pierzyna rzeczywiście bardziej niż ręcznik uskuteczniała trzymanie ciepła. Bo sam ręcznik słabiej i na krócej
  • Odpowiedz
@Amestris: z tego co pamiętam to działało bardzo dobrze xD kiedyś musieliśmy gdzieś wyjechać z rana, więc mama wstała wcześniej, zrobiła obiad, zimniory ugotowane w koc i pod kołdrę, wyjechaliśmy o 9 i jak wróciliśmy o 16 to elegancko cieplutki obiad prosto na talerze xD
  • Odpowiedz
@Amestris: no kurde, najlepszy sposób. A jak pół dnia mają czekać to wsadź w tapczan w schowek na kołdrę.

@rzeznia22: kupić w garnki za kilka stów czy zawinąć w ręcznik za 30 zł?
  • Odpowiedz
@Sckb: Jak kupisz dobry garnek z zajebistej stali to będzie służył 20 - 30 lat a jak go nie #!$%@? to w sumie i całe życie. Naprawdę wydać warto te kilka stów niż się #!$%@?ć z jakimiś ręcznikami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sckb: taki garnek za kilka stów może służyć do podgrzewania, gotowania, duszenia i smażenia. Zamiast 3 normalnych garnków można kupić jeden (cenowo na to samo wyjdzie) i dodatkowo w nim żarcie podgrzewać
  • Odpowiedz