Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności z powodu niedosłuchu, jeżeli tutaj jakiekolwiek są, jak to u was wygląda jeśli chodzi o stopnie niedosłuchu.
W moim przypadku mam niedosłuch obustronny około 40db(noszę aparaty zauszne od 2 lat), jeżeli bym chciał się ubiegać o orzeczenie niepełnosprawności to mnie więcej do jakiego stopnia niepełnosprawności się kwalifikuję? Dodam że ciężko mi funkcjonować w sferze codziennej w domu czy w pracy bez aparatów, zwłaszcza teraz jak się do nich przyzwyczaiłem. Czy polecacie robić jakieś dodatkowe badania prócz audiometrii? Czy taka dokumentacja w zupełności wystarczy na komisję? Słyszałem też że takim osobom przysługuje dodatkowe 10dni urlopu wypoczynkowego, ale to pewnie zależy od stopnia niepełnosprawności, czy każda niepełnosprawność się do tego kwalifikuje? Pytam bo jestem jeszcze przed całym procesem i chciał bym się mniej więcej oswoić z tematem.
#niepelnosprawnosc #niepelnosprawni #praca #pytanie #niedosluch

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619e19fe1e9981000a582674
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 2