Wpis z mikrobloga

Ten uczuć gdy nagle odkryjesz że możesz sobie podnieść z ziemi ~$11500. https://etherscan.io/tx/0x4e20441a55d2ae15a4534947cbee9456a91bae3572b6d5467dd7af21bfe0be1c

Jakby ktoś nie wiedział a miał domenę w ENS (Ethereum Name Service) to czas na odebranie sobie tokenów jest do 4 maja 2022.

Te $11500 są tylko za domenę co sobie ~235 dni temu kupiłem na 20 lat do przodu, "bo może się przyda". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ethereum #gielda #kryptowaluty
  • 7
@dktrdktrdktr:

1) kupiłem sobie kilka miesięcy temu domenę w usłudze ENS

2) usługa ENS przekształciła się w powiedzmy zdecentralizowane-korpo. Dała mi wtedy trochę Tokenów które funkcjonują jako akcje w tym korpo. Za to że mam domenę - tak zdecydowali po prostu, że rozdadzą 25% wśród obecnych właścicieli domen.

3) Akcje są warte obecnie tyle że te "trochę Tokenów" dało mi jakieś $11500 wartości.
@Blitzkrung: Eh, tak samo trudno jak w przypadku akcji w sumie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopóki nie mówimy o jakimś audycie czy coś (w sensie czy np. te zyski z kryptowalut to nie jakieś przeprane brudne pieniądze) to US nie interesuje co się działo na blockchainie. Tylko ile ostatecznie jest zysków, i od tego 19%.
@Sinity: Zawsze sie zastanawiałem skąd mam wiedzieć, kiedy wrzuciłem dawno na binance, w dodatku sprzedawałem dane krypto, kupowałem drugie, przelewałem na portfel, fee żarło itd. Kij wie jak to ująć xD
@Gusmag: Po prostu, jak wypłaciłeś sobie z Binance na konto np. w kilku transakcjach (i wpłacałeś z konta też w kilku transakcjach): sumujesz PLNy które wpłaciłeś i wrzucasz w koszta uzyskania, potem sumujesz PLNy które wypłaciłeś i wrzucasz w przychody. Odejmujesz i masz zysk (czy tam stratę).

Jakieś swapy na blockchainie, nawet do jakiegoś USDT i spowrotem nie mają znaczenia.

No, jeszcze masz komplikacje jak coś kupiłeś za krypto, bo sobie