Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam pytanie czy ktoś z Krakowa albo okolic ma mechanika godnego polecenia jeśli chodzi o wtryski ? Pacjent to Renault Megane 1.5DCi 106KM 2008r. Wyskakuje mi usterka wtrysku albo komunikat sprawdź wtrysk, a auto nadal jedzie normalnie. Znajomy mechanik (niestety nie robi takich rzeczy) mówi, że sprawdził na menzurkach i leją równo, auto też nie kopci ani nic oraz nie ma żadnych problemów z odpalaniem. Co robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#krakow #mechanikasamochodowa #motoryzacja #renault
  • 16
@kommie: Jak już porobiłem inne rzeczy to szkoda się go pozbywać, a oglądałem parę aut to teraz na rynku wtórnym dużo szrotów w moim budżecie. Następna będzie benzynka jak się zwróci choć trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Llobet: renault jest #!$%@?. Wyskakuje Ci "sprawdź wtrysk", a to równie dobrze może być tylko brudny EGR. Ja miałem już różne tragiczne komunikaty na desce, a najczęściej kończyło się na jakiejś pierdółce, którą po prostu trudno zlokalizować :)
Znajdź kogoś w okolicy z programem diagnostycznym CLIP.
Ja osobiscie ASO omijam, nie potrafili zdiagnozować mojego problemu, kasę wzięli, samochód oddali niesprawny. Usterkę poprawnie zdiagnozował mirek na wykopie po moim poście, nie widząc
@Llobet: Na początek podpiąć pod kompa - CLIP. Żadem Delphi, czy Bosch. Oryginalny interfejs diagnostyczny. Później można myśleć dalej. Teraz to wróżenie z fusów. Jak chodzi o ASO to podpięcie pod kompa i odczyt błędów to około 250zł z tego, co pamiętam. Ale w mieście jak Kraków spokojnie znajdziesz taniej. Jak nie ma żadnych objawów, to może być też EGR.

Weź na noc zdejmij klemę minusową a na pół zbiornika wlej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Llobet: Renault ma faktycznie czasem dziwne fochy tego typu. Ale za to części nawet oryginalne są w miarę tanie i lepiej, żeby czasem postraszyło pierdołą, niż żebyś wykładał grube hajsy, jak u konkurencji. Ja mam Lagunę II i póki co, narzekać nie mogę.