Wpis z mikrobloga

Skończę doktorat, sprzedam mieszkanko i się tam wyprowadzę, bo serio to jedyne miejsce w którym jest sens żyć obecnie. Stany to ściek, korupcja, no wszystko co najgorsze. Europa eh Unia ma wiele zalet, ale nadal służy korporacjom, a nie klasie robotniczej. Demokracja jest śmieszna, może kilka państw minimalnie zasady demokratyczne przestrzega. Więc obecnie widzę dwie możliwości, albo Berlin, albo jakieś duże miasto w Chinach, ale wydaje mi się, że nie mam siły żyć w tych przepychankach politycznych, gdzie centrowe SPD larpuje do lewicowców, ale #!$%@? robi vs libki z CDU. Potrzeba porządku w moim życiu, i to mi oferują Chiny. Porządek, stabilny rozwój, nadzieja.
#chiny #emigracja #takaprawda #feels

POV: spotykasz człowieka któremu zależy na świecie
G.....d - Skończę doktorat, sprzedam mieszkanko i się tam wyprowadzę, bo serio to jed...

źródło: comment_1637677199IDgJKskKaHkGeGpji9zVcL.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@pemfon: Kto komu służy. Korporacje partii - a więc i ludziom. Jeżeli jakiś kapitalistyczny szaleniec odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie. Na zachodzie wszystko służy właścicielom firm - to jest główna różnica.
  • Odpowiedz
@pemfon: Chiny nie są idealne, ale posiadają narzędzia które wykorzystują, żeby społeczeństwo władało kapitałem, a nie garstka bogaczy. Tworzenie okresu przejściowego między feudalizmem/kapitalizmem a socjalizmem i potem komunizmem to podstawa ideologii Marksistowsko-Leninistowskiej. Jestem świadoma, że Chinom daleko do ideału, ale stabilnie dążą w dobrą stronę, i uniemożliwiają milionerom na kontrolowanie populacji. Mobilizacja mas pracujących poprzez kształtowanie świadomości klasowej, aby to one były podmiotem walki klas nie może się zdarzyć od tak,
  • Odpowiedz
@Girl_Debord: Byłaś kiedyś w Chinach? No właśnie ( ͡º ͜ʖ͡º) a ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo ( ͡º ͜ʖ͡º) Wiesz skąd wziął się komunizm w Chinach? Zachód sprzedał go Chińczykom za paczkę taniego wulonga, bo miał go już dosyć ( ͡º ͜ʖ͡º) Także nie uważam, żeby był to dobry kraj
  • Odpowiedz
@Girl_Debord: Poza tym czy wiesz,że wielu młodych ludzi w Chinach podobnie jak na Zachodzie porzuca robotę w korporacjach i praktykuje tzw ,,lying flat'' lub zaczyna uprawiać warzywa na wsi? Dopiero niedawno KPCh zainterweniowało w sprawie pracy korpoludków w układzie 996 ( praca od 9:00 do 21:00, 6 dni w tygodniu ). Twoje wyobrażenia to mit.
  • Odpowiedz