Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak się liczy okres wypowiedzenia w przypadku jeśli u aktualnego pracodawcy:

- jest umowa na czas nieokreślony od stycznia 2020 jako przedłużenie umowy na czas określony od stycznia 2019 ( nie ma tutaj jeszcze 3 lat więc okres powinien być miesięczny)

-jeszcze wcześniej było kilka umów na czas określony- 6 miesięcy itp tylko te umowy zakończyły się jakieś 6lat temu więc przerwa między umowami u tego pracodawcy wynosi kilka lat

Czy te stare umowy też wliczają się w okres wypowiedzenia? Dla mnie to mało logiczne ale kto wie czym moga zaskoczyć polskie przepisy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#praca #pracbaza
  • 12
@Ale_co_to: trzeba jednak sprawdzić czy nie zmieniły się numery identyfikacyjne NIP, bo firma mogła zmienić właściciela, albo przekształciła formę. Wtedy obawiam się, że jednak to będzie traktowane inaczej.
@ayyy_lmao: nie będzie, we wrześniu sądziłem się z byłym pracodawcą dokładnie o coś takiego. Pracowałem kiedys w firmie A, potem w firmie B a potem firma A kupiła firmę B. Następca czyli nowy właściciel przejmuje spółkę z całym pakietem obowiązków.
@ayyy_lmao: mało tego, jako ciekawostkę powiem jeszcze ze zdarza się ze ktoś dostał wypowiedzenie, należy mi się okres wypowiedzenia 36 miesięcy ponieważ historycznie 15 lat wcześniej pracował w poprzedniku danej firmy ale o tym nie wie wiec cyk, pracodawca jest dwie wypłaty do przodu.
@HiT92: skojarzyło mi się z art. 25 paragraf 3, punkt 2 Kodeksu Pracy:

§ 3. Ponowne zawarcie umowy o pracę na okres próbny z tym samym
pracownikiem jest możliwe:
1) jeżeli pracownik ma być zatrudniony w celu wykonywania innego rodzaju pracy;
2) po upływie co najmniej 3 lat od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia poprzedniej
umowy o pracę, jeżeli pracownik ma być zatrudniony w celu wykonywania tego
samego rodzaju pracy; w tym