Wpis z mikrobloga

Zapraszamy do głosowania w kolejnym odcinku pierwszej rundy konkursu gitarowego #mirkoshredwars ().

Dzisiaj zmierzą się @Henryhenry i @Anawa73. Obaj zawodnicy dostali to samo zadanie bojowe - zagrać krótkie solo do wybranego przez siebie podkładu.

Który z nich poradził sobie lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa obok jednego z dwóch komentarzy niżej. W razie wątpliwości, możecie dać dwa plusy. Głosowanie trwa równo 48 godzin. Do kolejnej rundy przejdzie zawodnik, który uzyska minimum 5% przewagę. Jeżeli ani jeden nie będzie zdecydowanie lepszy - nastąpi dogrywka.

Drabinka konkursowa prezentuje się następująco: https://challonge.com/pl/p7fcxi2x

#gitara #gitaraelektryczna #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #instrumenty #mirkoguitarwars
dinkum - Zapraszamy do głosowania w kolejnym odcinku pierwszej rundy konkursu gitarow...
  • 47
  • Odpowiedz
@Henryhenry mi najbardziej zabrakło pomysłu, miałem wrażenie że losowo połączyłeś kilka zagrywek, przeciwnik pomimo że nie grał zaawansowanie technicznie to jednak wygrał u mnie pod tym względem :P
  • Odpowiedz
@Anhed: tak się właśnie kończy gdy warsztat muzyczny jest niewystarczający, a uczestnik konkursu chce żeby było jednocześnie i melodycznie, i "shredowo' (w końcu hasztag zobowiązuje) ;)

@loompy100: rozwiniesz temat?
  • Odpowiedz
@Anhed: świetnie że wziąłeś udział, zdobyłeś dużo feedbacku i już wiesz nad czym pracować, no i zawsze to dodatkowe wyzwanie i doświadczenie :D improwizowałeś na nagraniu czy wcześniej próbowałeś coś układać?
  • Odpowiedz
@Henryhenry jasne. Zasada jest taka, że ruch kostkowania powinien wychodzić z nadgarstka, palce powinny być w miarę stałej pozycji. Jest wielu gitarzystów z nietypową techniką kostkowania jak Steve Morse, Willie Adler czy Marty Friedman, ale każdy z nich wyprowadza ruch z nadgarstka. Przy większych prędkościach z takim kostkowaniem bardzo ciężko będzie Ci przeskoczyć pewien poziom i grać w miarę rytmicznie. :)
  • Odpowiedz
@Anhed: pewnie, też tak do tego podchodzę. Niestety od ponad roku uczę się grać na innym instrumencie więc na gitarę nie zostaje prawie nic czasu (co też widać)... Solo układane w formacie "włączam nagrywanie" i improwizuję aż do momentu w którym będzie coś spójnego.
  • Odpowiedz
@loompy100: OK, dzięki! Mniej więcej wiem, o co chodzi. Obawiam się, że z biegiem tych lat wyrobiłem sobie pewne niestandardowe nawyki - np. jeśli nie potrzebuję grać szybko, to gram upstroke'ami (tu chyba też tak było); niemniej na pewno kostkowanie to coś nad czym muszę jeszcze pracować
  • Odpowiedz